Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

İngiltere Ekonomi Bakanı: Stabil Para ve Staking Yasası Çok Yakında

Bu yılın ikinci yarısında bir seçim yapılması bekleniyor ve mevcut iktidar partisinin söz verdikleri tüm kripto önlemlerini uygulaması için çok az zamanı var.

8 Mayıs 2024 17:06

Güncellenme: 8 Mayıs 2024 17:10

Ekonomi Bakanı Bim Afolami, bugün yaptığı açıklamada İngiltere hükümetinin önümüzdeki haftalarda yalnızca stabil para ve staking mevzuatına odaklanacağını bildirdi.


Financial Times Kripto ve Dijital Varlık Zirvesi’nde “Staking ve stabil paralara yönelik ikincil mevzuatın başarıyla yürütüleceğini düşünüyorum” ifadelerini kullanan Afolami, şöyle devam ediyor: “Bu iki alan, önümüzdeki haftalarda ve aylarda tek önceliğimiz olacak.”


Konuyla alakalı atılacak adımların aşamaları ve detayları yılın ilerleyen dönemlerinde paylaşılacak.


Bu yılın ikinci yarısında bir seçim yapılması bekleniyor ve mevcut iktidar partisinin söz verdikleri tüm kripto önlemlerini uygulaması için çok az zamanı var. Afolami geçtiğimiz ay hükümetin temmuz ayına kadar stabil paralar, staking, kripto saklama ve borsalar için yeni bir mevzuat çıkarmayı planladığını söylemişti.


Mevcut iktidar, İngiltere'nin bir kripto merkezi olmasını istediğini belirtmiş ve geçen yıl hükümetin kripto para sektörünü düzenlenmiş bir faaliyet olarak ele alınması için yeni mevzuat çalışmalarına başladıklarını bildirmişti. Plan, stabil paralardan başlayarak kripto geneline aşamalı bir geçiş sağlamaktı.


Ancak parti, yerel seçim sonuçlarının muhalefet partiye kaymasıyla birlikte büyük bir darbe aldı.


Daha Fazla Oku

    İngilteremevzuatKripto YasasıStabil parastaking

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Camomile Shumba

Camomile Shumba, İngiltere merkezli bir CoinDesk regülasyon muhabiridir. Shumba daha önce Business Insider ve Bloomberg'de staj yaptı. Camomile, Harpers Bazaar, Red, BBC, Black Ballad, Journalism.co.uk, Cryptopolitan.com ve South West Londoner'da yer aldı. Shumba, multimedya gazeteciliği alanında yüksek lisans derecesi yapmadan önce East Anglia Üniversitesi'nde birleşik derece olarak siyaset, felsefe ve ekonomi okudu. Lisans eğitimini yaparken, fark yaratma konusunda ödüllü bir radyo programı yaptı. Şu anda herhangi bir dijital para biriminde veya projede varlığı yok.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yeni Vergi Paketi TBMM'ye Sunulmaya Hazır, Kripto Vergi Oranı Belirlendi

14 Haziran 2024 18:14

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk