Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

İngiltere Düzenleyici Kurumu, Yeni Kripto Kurallarında Terra Coins Çöküşünü Düşünecek

İngiltere’de Finansal Yürütme Otoritesi (FCA), Maliye Bakanlığı ve Hazine, Terra ekosistemindeki çöküşü incelerken kripto varlıkları için de yeni kurallar oluşturacak.

20 Mayıs 2022 13:35

Güncellenme: 26 Mayıs 2022 12:06

İngiltere Finansal Yürütme Otoritesi'nin (FCA) piyasalardan sorumlu direktörü Sarah Pritchard, Bloomberg'e verdiği demeçte, “FCA bu yılın sonlarında kuralları oluşturmak içinHazine ile birlikte çalıştığında stabilcoinlerdeki son piyasa istikrarsızlığının kesinlikle dikkate alınması gerekecek” dedi.


13 Mayıs'ta Terra'nın UST algoritmik stabilcoini 23 sente kadar düşmüş, UST algoritmik stabilcoinin kalıcı olmasını sağlayabilmek için oluşturulan LUNA jetonu da yüzde 96 düşüş yaşamıştı.


Algoritmik bir stabilcoin, teoride sabit parasını sadece yazılım ve kurallar kullanarak koruyan, yani her şartta teminatla desteklenmeme anlamı taşır. Bunun yerine, bu varlığın programlaması veya akıllı sözleşmesi fiyat düşüşlerinde arzı artırabilir veya fiyat artışlarında arzı azaltabilir.


Bloomberg Cuma günü bildirdiğine göre, İngiltere'nin mali düzenleyicisi ve maliye bakanlığı Hazine, Terra ekosisteminin kripto tokenlerinin çöküşünü incelerken kripto varlıkları için yeni kurallar oluşturacak. FCA'nın piyasalardan sorumlu direktörü Sarah Pritchard, Bloomberg'e verdiği demeçte , Finansal Davranış Otoritesi bu yılın sonlarında kuralları oluşturmak için Hazine ile birlikte çalıştığında, stabilcoinlerdeki son piyasa istikrarsızlığının “kesinlikle dikkate alınması gerekecek” dedi.


13 Mayıs'ta Terra'nın UST algoritmik stabilcoini 23 sente kadar düştü ve UST algoritmik stabilcoinin uçucu olmasını önlemek için oluşturulan LUNA jetonu bir noktada yüzde 96 düşüş yaşadı. Algoritmik bir stabilcoin, teorik olarak sabit parasını yalnızca yazılım ve kurallar kullanarak koruyan, yani mutlaka teminatla desteklenmeyen anlamına gelir. Bunun yerine, jetonun programlaması veya akıllı sözleşmesi, fiyat düşüyorsa arzı artırabilir veya fiyat artıyorsa arzı azaltabilir.


İngiltere, geçtiğimiz Mart ayında yeni bir kripto para düzenleme paketi üzerinde çalışacağını ve stabilcoinleri düzenlemeyi planladığını açıklamışüzerinde çalışacağını ve stabilcoinleri düzenlemeyi planladığını açıklamıştı.


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


CoinDesk Türkiye

CoinDesk, gelişmekte olan kripto ekonomi ve finansal sistemin dönüşümü ile büyüyen küresel topluluk için en etkili ve güvenilir platformdur. 2013 yılında kurulan CoinDesk, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgilenen milyonlarca müşteriye haber, analizler, podcast yayınları, canlı yayınlanan TV programları, araştırma raporları, canlı etkinlikler ve indeks, veri ve analitiğin birleştiği araçlar sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitget Baş Analisti Ryan Lee, Alman Hükümetinin BTC Satışı ve Piyasa Etkilerini Değerlendirdi

15 Temmuz 2024 15:28

4
Boğa Piyasası Bitti mi?

12 Temmuz 2024 14:47

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk