Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

İngiltere Bakanı Altı Ay İçerisinde Bir Stabilcoin ve Staking Mevzuatı Bekliyor

Hazine ekonomi yetkilisi Bim Afolami, İngiltere hükümetinin stabilcoin'ler ve kripto varlıkların staking hizmetleri için mevzuat oluşturmaya yönelik “sıkı çalıştığını” söyledi.

20 Şubat 2024 10:34

Güncellenme: 20 Şubat 2024 10:42

Birleşik Krallık'ta görevli bir bakan, stabilcoin ve kripto ile ilgili yeni bir mevzuat getirme taahhüdünün sinyalini verdi.


Bloomberg haberine göre, Hazine ekonomi yetkilisi Bim Afolami, Birleşik Krallık’ın önümüzdeki altı ay içinde stabilcoin'ler ve kripto varlıkların staking hizmetlerine yönelik bir mevzuat oluşturmak için “sıkı çalıştığını” söyledi.


“Bu işleri mümkün olan en kısa sürede halletmek istediğimiz konusunda çok netiz. Önümüzdeki altı ay içinde bunun mümkün olduğunu düşünüyorum” diyen Afolami, pazartesi günü Londra'da kripto para borsası Coinbase'in ev sahipliği yaptığı etkinlikte konuştu.


Ekim 2023'te İngiltere Merkez Bankası ve Mali Davranış Otoritesi (FCA), kripto sektörünü koordineli bir şekilde denetlemek için geniş kapsamlı planlarını duyurdu. Stabilcoin kurallarına yönelik zaman çizelgesi, 2024'ün ortalarına kadar nihai kuralların konulacağını ve 2025 yılına kadar uygulanacağını gösterdi.


Afolami'nin açıklaması, İngiltere'nin seçim senesinde kripto düzenlemesi getirmek için çalışmalara devam ettiğini gösteriyor. Şu anki anketlerde iktidar geride göründüğünden, bu tip yasalarla dengeleri değiştirmek istiyor olabilirler.


Stabilcoin'ler ve staking'in ötesinde, daha kapsamlı bir kripto düzenlemesi hakkındaki soruları cevapsız bırakan Afolami, konuya dair bilgisi olmadığını söylüyor ve ekliyor: “Şu anda çok fazla şey gerçekleşiyor ve şimdiden herhangi bir taahhüt vermek istemiyorum.”


Daha Fazla Oku

    İngilterebirleşik krallıkKripto YasasıStabilcoin

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Amitoj Singh

Amitoj Singh, CoinDesk'in Hindistan ile ilgili konulardan sorunlu ve düzenlemeler konusunda uzman muhabiridir. Daha önce CNN, Al Jazeera, Business Insider, Columbia Global Reports için yazmıştır. Daha önce, dünya çapında Hintliler için haber ağı olan NDTV'de (New Delhi Television Ltd.) Baş Sunucu ve Haber Editörüydü ve öncü haber organizasyonunda 12 yıl geçirdi. Amitoj, az miktarda Bitcoin ve Ether'e sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
P2 Ventures, Polygon Ekosistemindeki Girişimcilere 50 Milyon Dolar Taahhüt Etti

17 Nisan 2024 17:26

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk