Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

İngiliz Hakim, Craig Wright'ın Mahkeme Masraflarını Ödemekten Kaçmasını Önlemek İçin Varlıklarını Dondurdu

Hakim James Mellor, bu ayın başlarında Wright'ın iddia ettiği gibi Bitcoin'in mucidi Satoshi Nakamoto olmadığı kararını vermişti.

29 Mart 2024 14:58

Güncellenme: 29 Mart 2024 15:04

İngiltere'deki bir hakim, Craig Wright'ın varlıklarının denizaşırı transfer edilmesini ve iddia ettiği gibi Bitcoin'in mucidi Satoshi Nakamoto olmadığını tespit eden bir mahkeme davasından kaynaklanan masraflardan kaçmasını önlemek için harekete geçti. Hakim, 6 milyon İngiliz Sterlini (7.6 milyon dolar) değerindeki varlıklarına dünya çapında bir dondurma emri verdi.


Kasım ayının 14'ünde verdiği kararda, davanın tarafı olan Kripto Açık Patent İttifakı (COPA) tarafından sunulan delilleri değerlendiren Hakim James Mellor, Wright'ın Bitcoin white paper'ı veya Bitcoin yazılımının ilk sürümlerini yazmadığını da buldu. Bu kararın ardından Wright, İngiltere'nin şirketler sicili olan Companies House'a, RCJBR Holding şirketindeki hisselerin Singapur yasalarına göre düzenlenmiş olan DeMorgan adlı bir şirkete devredildiğini bildirdi.


Çarşamba günü tarihli ve Bitcoin Hukuk Savunma Fonu web sitesinde yayınlanan bir karara göre, COPA'nın maliyetleri yaklaşık 6.7 milyon İngiliz Sterlini tutarında. Mellor, kararında "Anlaşılır bir şekilde, bu hisse devri, Wright'ın duruşmada mağlubiyetinin mali sonuçlarından kaçınmak için önlemler almaya çalıştığına dair COPA tarafında ciddi endişelere neden oldu" diye yazarak hisse devrine atıfta bulundu.


Daha Fazla Oku

    Satoshi Nakamotocraig wrightcopa

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
"Yasanın Asıl Kapsamı SPK’nın Getireceği İkincil Düzenlemeler Sonrasında Görülecek"

19 Temmuz 2024 16:59

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk