Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Huobi, Yeni Zelanda'da Kripto Türev Ticaretini Sonlandırıyor

Seyşeller merkezli borsa Huobi, yerel uyumluluk politikaları nedeniyle gelecek haftadan başlamak üzere marj ticareti hizmetlerini, opsiyonları ve ETP'leri Yeni Zelanda piyasasından geri çekeceğini açıkladı.

16 Ağustos 2022 14:50

Güncellenme: 16 Ağustos 2022 16:12

Kripto para borsası Huobi Global tarafından yapılan açıklamada, kurumun Yeni Zelanda’da operasyonlarını genişletmesinden sadece birkaç ay sonra, ülkedeki kullanıcılara yönelik türev alım satım hizmeti vermeyi bırakacağı belirtildi.


Huobi'nin web sitesinde yapılan açıklamaya göre, Seyşeller merkezli borsa, jeton marjlı vadeli işlemler, jeton marjlı takaslar, Tether marjlı sözleşmeler, opsiyonlar ve ETP’ler de dahil hizmetleri 23 Ağustos'ta sonlandıracak.


Huobi kullanıcı sözleşmesi, 23 Ağustos tarihinde, Yeni Zelanda’daki türev alım satım işlemleriyle ilgili olarak “sınırlı yetkiye sahiptir”  şeklinde güncellenecek.


Huobi, Haziran ayında Yeni Zelanda’da finansal hizmetler sağlayıcısı lisansı alarak ülkedeki operasyonlarını genişletmişti.


ABD, Kanada, Japonya, İran ve Singapur’un da içinde olduğu 11 yargı bölgesindeki kullanıcıların Huobi platformunda sunulan hizmetleri kullanmaları yasaklanmış durumdayken, Birleşik Krallık ve Çin dahil olmak üzere 12 yargı bölgesindeki kullanıcıların ise türev ürünlere erişimleri engellendi.


Borsa, aldığı kararın ardından kullanıcı varlıklarının güvenliğini sağlarken, türev alım satım işlemlerinde Yeni Zelanda kullanıcı hesaplarını düzenli bir biçimde kısıtlayacağını söyledi.


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sandali Handagama

Sandali Handagama, kripto düzenlemelerine odaklanan bir CoinDesk muhabiridir. Columbia Üniversitesi gazetecilik yüksek lisans programından mezun oldu ve 2020'de Overseas Press Club Foundation'ın iş haberciliği bursunu aldı. The Guardian, The Nation ve Popular Science dahil olmak üzere çeşitli yayınlara katkıda bulundu. Sandali'nin kripto birikimi bulunmuyor ve @iamsandali olarak tweet atıyor

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yeni Vergi Paketi TBMM'ye Sunulmaya Hazır, Kripto Vergi Oranı Belirlendi

14 Haziran 2024 18:14

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk