Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Huobi Tech Alt Kuruluşuna ABD Para Transferi Lisansı Verildi

Lisans, aracı kurumun gelecekte kripto para birimi işlemleri sunması için kapıyı açıyor.

6 Temmuz 2022 16:32

Güncellenme: 6 Temmuz 2022 18:01

Huobi Technologies (1611.HK), aracı kurum iştiraki HBIT'in ABD genelinde döviz ve para transferi işlemleri yürütmek için bir lisans aldığını ve bunun kripto para birimi işlemleri sunması için bir adım attığını söyledi.

 

  • HBIT, salı günü yapılan bir açıklamaya göre, ABD Mali Suçları Uygulama Bürosu'ndan (FinCEN) bir Para Hizmetleri İşletme Kayıt Lisansı (MSB) aldı.

 

  • Açıklamada, "Bu, Huobi Technology'nin uyum sürecindeki ilerlemedir ve şirketin gelecekte Amerika Birleşik Devletleri'nde dijital para birimi ile ilgili iş yapması için iyi bir uyumluluk temeli oluşturmaktadır" denildi.

 

  • Huobi Technology'nin bir diğer şubesi olan dijital varlık güven sağlayıcısı Huobi Trust Company, Aralık 2020'de Nevada Finansal Kurumlar Bölümü'nden bir güven lisansı aldı. Lisans, şirketin ABD'de saklama ve uyumluluk hizmetleri sunmasını sağladı.

 

  • Gelecekte, Huobi Technology ABD'li kullanıcılara daha fazla dijital varlık hizmeti sunmayı ve uluslararası iş genişlemesinin ivmesini pekiştirmeyi planlıyor.

 

  • Geçen yıl Çin'in Mayıs ayında kripto paraya saldırmasından sonra, Huobi Group Çin personelini yurtdışına taşımak için çabaladı.

 

  • Huobi Group, 2018'de ABD'ye girdi ancak düzenleyici endişeler nedeniyle Aralık 2019'da çıktı. Bu yılın Şubat ayında kurucu ortak Du Jun, şirketin ABD pazarına yeniden girmeyi planladığını dile getirdi.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Camomile Shumba

Camomile Shumba, İngiltere merkezli bir CoinDesk regülasyon muhabiridir. Shumba daha önce Business Insider ve Bloomberg'de staj yaptı. Camomile, Harpers Bazaar, Red, BBC, Black Ballad, Journalism.co.uk, Cryptopolitan.com ve South West Londoner'da yer aldı. Shumba, multimedya gazeteciliği alanında yüksek lisans derecesi yapmadan önce East Anglia Üniversitesi'nde birleşik derece olarak siyaset, felsefe ve ekonomi okudu. Lisans eğitimini yaparken, fark yaratma konusunda ödüllü bir radyo programı yaptı. Şu anda herhangi bir dijital para biriminde veya projede varlığı yok.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
"En Önemlisi, Dünyadaki Örnekleri Olduğu gibi Kopyalamak Yerine Bunların Türkiye’nin Şartlarına Uyarlanması"

3 Temmuz 2024 17:35

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk