Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Hong Kong’lu Regülasyon Yetkilisi Birleşik Krallık’a Transfer Oldu

Birleşik Krallık’taki finansal düzenleyici kurumun başına geçen Ashley Alder’in arkasında bıraktığı miras biraz karışık.

8 Temmuz 2022 11:46

Güncellenme: 8 Temmuz 2022 14:16

Hong Kong’un Menkul Kıymetler ve Future’lar Komisyonu (SFC) başkanı olan Ashley Alder, Birleşik Krallık Finansal Uygulamalar Kurumu’nun (FCA) başkanlığına atandı. Alder Ocak 2023’te göreve başlayacak. 


  • Eski bir avukat olan Alder Ekim 2011’den bu yana SFC’nin başkanlığını yürütüyordu ve bölgedeki dijital varlık kurallarının oluşturulmasından sorumluydu.

  • Alder FCA’in başkanı olacak ve CEO Nikhil T-Rathi ile birlikte görev yapacak. FCA 2020 yılında alınan bir kararla Birleşik Krallık’ta kara para aklama ve finansal terörizmi önleme konusundaki düzenleyici kurum olarak belirlendi ve kripto şirketlerinin düzenlenmesi görevi de bu kuruma verildi.

  • Hong Kong geleneksel finansta dünyanın en serbest bölgelerinden biri olarak görülse de kripto için aynı yorumu yapmak mümkün değil.

  • Daha önce CoinDesk’e görüş veren sektör paydaşları Uzun dönemde Çin’in etkisine girme riskine dikkat çekmişlerdi.

  • Bunun yanı sıra Hong Kong’ta sanal varlık hizmet sağlayıcılara yönelik katı lisanslama kuralları perakende yatırımcıları devre dışı bırakıyor.

  • Sektördeki kripto yöneticileri bu kurallardan şikayetçi ve SFC başta olmak üzere Hong Kong’taki dijital varlık düzenleme kurumlarıyla çalışmanın zorluğundan yakınıyorlar.

  • FTX, geçen yaz genel merkezini Hong Kong’tan taşırken buna neden olarak sıkı Covid-19 karantina gerekliliklerini işaret etmişti.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sam Reynolds

Sam Reynolds, CoinDesk'in Asya'daki Taipei merkezli piyasalar ekibinde bir muhabirdir. Daha önce Blockworks ve Forkast News için çalıştı. Kripto gazeteciliği kariyerinden önce, IDC'nin araştırma ekibinde teknoloji ve yarı iletken analistiydi ve BBC ve Bloomberg'de yer aldı. Az miktarda BTC ve ETH sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Türkiye, FATF Gri Listesinden Çıkarıldı, Peki Etkileri Ne Olacak?

28 Haziran 2024 13:33

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk