Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Hong Kong, Kripto Firmalarını Dahil Etmek İçin Finans Yasasını Değiştirdi

Sanal varlık hizmeti sağlayıcıları, Haziran 2023'ten itibarı ile terör finansmanı ve kara para aklamanın önlenmesi kurallarına dahil olacaklar.

8 Aralık 2022 16:22

Güncellenme: 8 Aralık 2022 18:07

Hong Kong, ülkedeki kripto sağlayıcıları geleneksel finans şirketlerinin tabi olduğu kara para aklama ve terörle mücadele finansmanı yasaları kapsamına alıyor.


Bölge Yasama Konseyi, sanal varlık hizmeti sağlayıcılarını 1 Haziran 2023 itibarıyla Kara Para Aklamayı Önleme ve Terörün Finansmanıyla Mücadele Yönetmeliğine dahil etmek amacıyla oy kullandı.


2021 yılı Eylül ayında Bahamalar'a taşınmadan önce bir süre Hong Kong merkezli olarak devam eden FTX'in iflasının sonuçları, Hong Kong'un kripto dostu tavrı konusunda bazı şüphelere neden oluyor.


Hong Kong, FTX’in Kasım ay başındaki iflasından önce, sıkı düzenlemeleri gevşetme kripto dostu bir bölge yaratma işaretleri veriyordu.  


Geçtiğimiz ay, Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu'nun CEO yardımcısı Julia Leung, son yaşananların sektörün oynaklığını vurguladığını belirtip kripto firmalarına yönelik katı kurallar uygulanması çağrısında bulunmuştu.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jamie Crawley

Jamie, çeşitli mecralarda iki yıl boyunca kripto ve blockchain hakkında geniş kapsamlı yazılar yazdıktan sonra Şubat 2021'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Kriptodan uzak olan Jamie, hevesli bir koşucu ve sporla ilgili her şeyin hayranı. Küçük miktarlarda BTC, ETH, ADA ve LTC'ye sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
SEC, Binance’in Sahip Olduğu 12 Milyar Doların Zhao’nun Yönettiği Diğer Şirketlere Aktarıldığını İddia Etti

8 Haziran 2023 14:29

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk