Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Hong Kong Hükümeti, Dijital Varlıklar Konusunda Duruşunu Gözden Geçiriyor

Hükümet, dijital varlık servis sağlayıcılarıyla etkileşime girmeye ve onları şehre davet etmeye hazır olduğunu söyledi.

31 Ekim 2022 10:20

Güncellenme: 31 Ekim 2022 13:34

Hong Kong'un Finansal Hizmetler ve Hazine Bürosu, Pazartesi günü Hong Kong FinTech Haftası'nın açılışında dijital varlıklarla ilgili bir politika açıklaması yayınladı.


Açıklamada, Hong Kong'un global dijital varlık servis sağlayıcılarıyla etkileşime girmeye hazır olduğu ve onları şehre davet ettiği belirtildi. Hong Kong’un Yasama Konseyi, şu anda Kara Para Aklama ve Terörün Finansmanıyla Mücadele Yönetmeliği'nde önerilen değişikliklerin bir parçası olarak VASP lisansını gözden geçiriyor. Lisans rejimi, 1 Mart'ta yürürlüğe girecek.


Hong Kong'un SFC’si (Securities and Futures Commission) açıklamaya göre, perakende yatırımcıların lisanslı borsalara ulaşabilmesi konusunda "sanal varlıklara uygun bir erişim derecesi" vermek için halka açık istişarede bulunacak.


Şu anda perakende müşteriler Binance gibi lisanssız borsalarda kripto ticareti yapabiliyorlar fakat VASP rejimi yürürlüğe girdikten sonra, perakende müşteriler işlemlerini yalnızca VASP lisanslı kripto borsaları üzerinden yapabilecek.


Hong Kong FinTech Haftası'nda konuşan SFC Başkan Yardımcısı Julia Leung, "SFC, ETF'lere yetki vermek için etkin bir şekilde bir rejim kurmak istiyor," dedi.


Leung, dijital varlık vadeli işlem ETF'lerinin yönetim şirketi, yatırım stratejisi, ve yatırımcı eğitimi ile ilgili ek gereksinimlere tabi olacağını da sözlerine ekledi. Leung, ilk aşamada varlıkların Chicago Ticaret Borsası'nda işlem gören Bitcoin ve Ether ile sınırlı olacağını söyledi.


SFC, tokenize edilmiş menkul kıymetlerin mevcut finansal araçlara benzer şekilde ele alınması gerektiğini düşünüyor. 


Leung, uygun önlemler alınırsa, SFC'nin perakende erişimine izin vermeye hazır olduğunu söyledi.


Açıklamada, geleneksel varlıklar ve sanal varlıklar arasındaki farklar göz önüne alındığında, hükümetin tokenize varlıklar için mülkiyet hakları ve akıllı sözleşmelerin yasallığı konusunda gelecekteki incelemelere açık olduğu belirtildi.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Haftanın Liderleri WLD, GRT ve FIL Oldu

23 Şubat 2024 17:39

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk