Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Hong Kong Düzenleyicileri Spot Kripto ETF’lerini Değerlendirecek

SFC ve HKMA'dan yapılan açıklama, ABD SEC'in bir spot bitcoin ETF'sini onaylamanın eşiğinde olduğuna dair beklentilerin artmasıyla geldi.

22 Aralık 2023 16:29

Güncellenme: 22 Aralık 2023 16:37

Hong Kong düzenleyicileri, spot kripto borsa yatırım fonları (ETF'ler) için başvuruları değerlendirmeye hazır olduklarını söyledi.


Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu (SFC) ve Hong Kong Para Otoritesi (HKMA), yaptıkları ortak açıklamada SFC’nin “yalnızca profesyonel yatırımcılar” yaklaşımını benimsemesinden bu yana çok zaman geçtiğini ve 2018’den bu yana sanal varlık ekosisteminin kendisini çok geliştirdiğini bildirdi.


Hong Kong, bu yıl kriptoya yaklaşımını gevşetiyor ve düzenleyicilerin dijital varlıklara erişimi konusundaki görüşleri değişiyor. Ekim ayında SFC, daha geniş bir yatırımcı yelpazesinin spot kripto ve ETF yatırımına katılmasını sağlamak için kural kitabını güncelledi. SFC İcra Kurulu Başkanı Julia Leung ise geçtiğimiz ay düzenleyicinin orta düzey yatırımcıların spot kripto ETF'leri satın almasına izin vermeye doğru ilerlediğini söyledi. Risklerin ele alınması koşuluyla "verimliliği ve müşteri deneyimini artıran yenilikçi teknolojileri memnuniyetle karşılayacaklarını" belirtti.


Bugün yapılan açıklamada, “Sanal varlık ortamı hızla gelişti ve ana akım finansa doğru genişlemeye başladı. SFC, sanal varlık spot borsa yatırım fonları (VA spot ETF'ler) dahil olmak üzere sanal varlıkları kapsayan diğer fonların yetkilendirilmesi için başvuruları değerlendirmeye hazır” ifadeleri yer aldı.


Daha Fazla Oku

    spot etfkriptoHong Kong

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin Hakimiyeti Artıyor, Binance Yeniden Hindistan Pazarına Giriyor

18 Nisan 2024 17:14

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk