Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Hindistan'da Kripto Ekosistemini Temsil Eden Konsey Feshedildi

Blokzincir ve Kripto Varlıklar Konseyi, Hindistan'ın kripto endüstrisinin çıkarlarını temsil eden tek politika organıydı.

14 Temmuz 2022 12:15

Güncellenme: 14 Temmuz 2022 15:24

Hindistan'ın kripto ekosisteminin çıkarlarını temsil eden politika organı olan Blokzincir ve Kripto Varlıklar Konseyi, (BACC), karardan haberdar olan üç kişiye göre, ana kuruluş Hindistan İnternet ve Mobil Birliği (IAMAI) tarafından feshedildi.


Kaynaklar, kararın IAMAI tarafından alındığını ve BACC ile tartışılmadığını söyledi. Karar, endüstri paydaşları ve kripto borsalarının temsilcileriyle yapılan bir video konferans görüşmesinde "toplu bir karar" olarak duyuruldu.


Kaynaklardan biri, "Bize IAMAI'nin kripto borsalarını savunmaktan uzaklaştığı söylendi" dedi.


Kripto endüstrisi temsilcileri, fesih kararının kripto endüstrisi için ne anlama geleceğini soruyor.


Kaynak, "Doğru bir cevap alamadık ve dolambaçlı bir şekilde bunun toplu bir karar olduğu söylendi" dedi.


Temsilciler, sektörü politika yapım sürecinde temsil etmek için yeni veya ayrı bir organın oluşturulup oluşturulmayacağı konusunda henüz bir görüşme yapmadı.


Hareket, katı vergiler, ödeme hizmet sağlayıcıların borsaları engellemesi, ticaret hacimlerinin küçülkmesi ve küresel bir ayı piyasasının vurduğu Hindistan'ın kripto endüstrisine yönelik yeni bir darbe oldu.


İçeriden bilgiye sahip bir kişiye göre, kararın nedenleri arasında, kripto kurucularının hükümetle görüşmelerindeki olgunluk eksikliği, Hindistan'ın parlamenter finans kurumu tarafından uyarılmasına rağmen kritik konularda harekete geçmeme ve istişarelerde bozucu bir ortamın yaratılması. 


Kişi, IAMAI'nin yıllarca yeni endüstrilerle birlikte çalışarak kazandığı itibarı ve güvenilirliği riske attığını ve kripto endüstrisinin mesajı almasının zamanının geldiğini söyledi.


Hindistan'ın kripto ticaretine katı vergiler getirmesinin ardından IAMAI ve BACC'nin bazı üyeleri arasında farklılıklar ortaya çıktı. Bazı endüstri katılımcıları, IAMAI tarafından desteklenmeyen bir görüş olan yasal mücadelenin ileriye dönük en iyi yol olduğuna inanıyordu.


Bir endüstri kaynağı, "İşler zorlaştığı  sırada bunun yaşanması talihsiz oldu" dedi.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Amitoj Singh

Amitoj Singh, CoinDesk'in Hindistan ile ilgili konulardan sorunlu ve düzenlemeler konusunda uzman muhabiridir. Daha önce CNN, Al Jazeera, Business Insider, Columbia Global Reports için yazmıştır. Daha önce, dünya çapında Hintliler için haber ağı olan NDTV'de (New Delhi Television Ltd.) Baş Sunucu ve Haber Editörüydü ve öncü haber organizasyonunda 12 yıl geçirdi. Amitoj, az miktarda Bitcoin ve Ether'e sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin, ETF Girişleriyle Birlikte 66 Bin Dolara Yükseldi

17 Mayıs 2024 16:33

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk