Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Hindistan Maliye Bakanı, G20'de Kripto Düzenlemesine Öncelik Verileceğini Söyledi

Sitharaman, uluslararası kuruluşların kripto varlıklarının nasıl düzenleneceğini konusunda teşvik edilmesi gerektiğini söyledi.

1 Kasım 2022 16:38

Güncellenme: 1 Kasım 2022 17:00

Hindistan Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman Salı günü bir etkinlikte yaptığı konuşmada, önümüzdeki ay başlayacak ve bir yıl sürecek G20 Başkanlığı sürecinde kriptoya dair yapılan çalışmaların sekiz öncelikten biri olacağını söyledi.

Sitharaman daha önce kriptonun G20 Başkanlığının gündeminde olacağını söylemişti ancak ilk kez "önceliklerden" biri olacağını belirtti


G20 dünyanın en büyük ekonomileir arasında yer alan 19 ekonomiden ve Avrupa Birliği Komisyonu'ndan oluşuyor. Endonezya şu anda G20’nin başkanlığını yürütüyor ancak Aralık ayında başkanlık Hindistan'a geçecek. Hindistan ilk kez G20 Zirvesine ev sahipliği yapacak ve konuşulacak konulara karar verebilecek.


Sitharaman, Uluslararası Para Fonu (IMF), Mali İstikrar Kurulu (FSB), Ekonomik Kalkınma ve İş Birliği Örgütü OECD ve diğer organların "kripto varlıkların nasıl düzenlenebileceğini" anlamak için teşvik edilmesi gerektiğini söyledi.


Maliye Bakanı "Kripto varlıkların düzenlenmesinde hiçbir ülke tek başına başarılı olamaz" diye konuştu.


Sitharaman, Hindistan'ın kripto mevzuatına atıfta bulunarak henüz herhangi bir plan olmadığını belirtti ve "her şeyden önce G20'nin tüm üyelerinin bir araya gelmesi gerektiğini" söyledi ve ekledi: "FSB, OECD, IMF ve ayrıca BIS tarafından çalışmalar yapıldığını biliyorum. Anlamlı bir konuşma olması için üyelerle beraber hepsini bir araya getirmemiz gerekiyor."


Günün erken saatlerinde, Hindistan'ın Baş Ekonomi Danışmanı V. Anantha Nageswaran, "global topluluğun dijital varlıkların düzenlenmesinde karşılaşılan zorluklara karşı alınan önlemlerin ölçeğini ve kapsamını hızlandırmak için fikir birliğine dayalı çözümler" belirlemenin Hindistan'ın G20 Başkanlığı'nın öncelikli bir hedefi olacağını söyledi.


Sitharaman, G20 başkanlığı sırasında Hindistan'ın dijital devrimini göstermenin başka bir öncelik olacağını ve ülkenin merkez bankası dijital parası RBI'yi bugün test etmeye başladıklarını söyledi.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Amitoj Singh

Amitoj Singh, CoinDesk'in Hindistan ile ilgili konulardan sorunlu ve düzenlemeler konusunda uzman muhabiridir. Daha önce CNN, Al Jazeera, Business Insider, Columbia Global Reports için yazmıştır. Daha önce, dünya çapında Hintliler için haber ağı olan NDTV'de (New Delhi Television Ltd.) Baş Sunucu ve Haber Editörüydü ve öncü haber organizasyonunda 12 yıl geçirdi. Amitoj, az miktarda Bitcoin ve Ether'e sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Coinbase Raporu: Kripto Piyasası İkinci Çeyrekten Umutlu

2 Nisan 2024 13:39

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk