Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Haru Invest Yöneticileri Kripto Hırsızlığı İddiasıyla Tutuklandı

Platform, geçtiğimiz haziran ayında hizmet ortaklarıyla ilgili sorunları gerekçe göstererek para çekme işlemlerini duraklatmış ve 100 çalışanı işten çıkarmıştı.

6 Şubat 2024 13:55

Güncellenme: 6 Şubat 2024 13:58

Güney Kore haber platformu Yonhap News’a göre, yetkililer yaklaşık 16.000 müşteriden 1,1 trilyon won (828 milyon dolar) değerinde kripto varlık çaldıkları iddiasıyla yatırım platformu Haru Invest’in üç yöneticisini tutukladı.


Şirket CEO'sunun da Seul Güney Bölge Savcılığı Sanal Varlık Suçları Ortak Soruşturma Ekibi tarafından tutuklanan üç kişi arasında olduğu bildirildi.


Bir zamanlar platformdaki kripto para yatırma işlemlerinde çift haneli getiriler vaat eden Haru Invest, bir süredir yaşadığı sıkıntılardan kurtulamıyor. Platform, geçtiğimiz haziran ayında hizmet ortaklarıyla ilgili sorunları gerekçe göstererek para çekme işlemlerini duraklatmış ve 100 çalışanı işten çıkarmıştı. Yonhap'ın haberine göre, platformun "rug pull" olarak bilinen dolandırıcılık türüne karıştığından şüpheleniliyor. Rug pull, kripto para piyasasında bir projenin aniden ve beklenmedik bir şekilde sonlandırılması veya sahiplerinin tüm fonlarıyla kaçması anlamına geliyor.


Savcılar, Haru yöneticilerinin Mart 2020 ile Haziran 2023 arasında "risksiz yatırım teknikleri" kullandıklarının reklamını yaparken müşteri fonlarını zimmete geçirdiklerini düşünüyor.


Daha Fazla Oku

    haru investGüney Korekriptohırsızlık

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Camomile Shumba

Camomile Shumba, İngiltere merkezli bir CoinDesk regülasyon muhabiridir. Shumba daha önce Business Insider ve Bloomberg'de staj yaptı. Camomile, Harpers Bazaar, Red, BBC, Black Ballad, Journalism.co.uk, Cryptopolitan.com ve South West Londoner'da yer aldı. Shumba, multimedya gazeteciliği alanında yüksek lisans derecesi yapmadan önce East Anglia Üniversitesi'nde birleşik derece olarak siyaset, felsefe ve ekonomi okudu. Lisans eğitimini yaparken, fark yaratma konusunda ödüllü bir radyo programı yaptı. Şu anda herhangi bir dijital para biriminde veya projede varlığı yok.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Kripto Saklama Şirketi Fireblocks, Coinbase International Exchange ile Ortaklık Kurdu

10 Haziran 2024 22:07

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk