Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Hamas ve Hizbullah, Tron’u Bitcoin’e Tercih Ediyor

İsrail’in ele geçirdiği cüzdanların üçte ikisi Tron ağında yer alıyor.

27 Kasım 2023 17:42

Güncellenme: 27 Kasım 2023 17:50

Reuters’ın haberine göre, Tron blok zinciri ABD, İngiltere ve diğer yargı bölgeleri tarafından terör örgütü olarak belirlenen Hamas ve Hizbullah gibi gruplar tarafından en çok tercih edilen kripto para ağı olarak Bitcoin’i geride bıraktı.


2021’den bu yana ele geçirilen cüzdanlarda, Bitcoin cüzdanlarının sayısı azalırken Tron cüzdanlarının sayısı gittikçe artıyor.


Bu yıl denetim altına alınan 87 Tron cüzdanı, Temmuz 2021’den bu yana alıkoyulan tüm hesapların üçte ikisini oluşturuyor. Bunlar arasında ülkenin haziran ayında ele geçirdiği 39 Hizbullah hesabı ve 26 Hamas müttefiki Filistin İslami Cihad hesabı da yer alıyor.


Blok zinciri analiz firması Merkle Science’ın CEO’su Mriganka Pattnaik, “Daha önce lider Bitcoin’di ancak şimdiki veriler terör örgütlerinin Tron’u tercih etmeye başladığını gösteriyor.”


Blok zincirinin sözcüsü Hayward Wong ise Reuters’a verdiği röportajda “tüm teknolojilerin şüpheli faaliyetler için kullanılabileceğini” söyledi ve Tron’un ağı kullananlar üzerinde herhangi bir kontrolü olmadığını ekledi.


Daha Fazla Oku

    reutersTronBitcoinhamashamasİsrail

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jamie Crawley

Jamie, çeşitli mecralarda iki yıl boyunca kripto ve blockchain hakkında geniş kapsamlı yazılar yazdıktan sonra Şubat 2021'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Kriptodan uzak olan Jamie, hevesli bir koşucu ve sporla ilgili her şeyin hayranı. Küçük miktarlarda BTC, ETH, ADA ve LTC'ye sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitcoin Önümüzdeki Günlerde 83 Bin Dolara Yükselebilir

7 Haziran 2024 16:28

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk