Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Güney Koreli Yetkililer, Do Kwon'un Farklı Borsalara Transfer Ettiği 67 Milyon Dolarlık Bitcoin'i Dondurmak İstiyor

Interpol, Do Kwon için Kırmızı Bülten yayınladı.

27 Eylül 2022 15:56

Güncellenme: 27 Eylül 2022 16:25

CoinDesk Kore’nın haberine göre, Güney Kore'deki yetkililerkripto borsaları OKX ve KuCoin'den, Terraform Labs kurucu ortağı Do Kwon'a bağlı yaklaşık 67 milyon dolar değerinde olan 3313 bitcoin'i (BTC) dondurmasını istedi.


14 Eylül'de Kwon için bir Güney Kore tutuklama emri çıkarıldıktan kısa bir süre sonra bitcoin borsaların dijital cüzdanlarına aktarıldı. Yetkililer, kripto girişimcisini ülkenin menkul kıymetler yasalarını ihlal etmekle suçluyor40 milyar dolarlık Terra ekosisteminin çöküşü aslında piyasa gerilemesini ve sektördeki diğer büyük oyuncuların çöküşünü tetikledi.


Kwon, kaçak olmadığını savunurken, Güney Koreli yetkililer Interpol'den onu bulmak için yardım istedi. Pazartesi günüInterpol, Kwon'u bulmak ve geçici olarak tutuklamak için Kırmızı Bülten yayınladı.


Blok zinciri veri analizi platformu CryptoQuant, 15 Eylül'de kripto borsası Binance'te Luna Foundation Guard (Terra'nın büyümesini teşvik etmek için Singapur'da kurulan kar amacı gütmeyen bir kuruluş) için dijital bir cüzdanın "aniden" oluşturulduğunu söyledi. Takip eden üç gün içinde de 3313 BTC Kucoin ve OKX'e transfer edildi. Terra'nın çöküşünden önceki aylardaLuna Foundation Guardstabil coin UST'nin rezervlerini artırmak için yaklaşık 1.5 milyar dolar değerinde bitcoin satın almıştı.


KuCoinplatforma transfer edilen yaklaşık 1354 BTC'yi (27 milyon dolar) dondururken, OKX'in  dondurma talebini görmezden geldiği iddia ediliyor.


CoinDesk, açıklama için KuCoin ve OKX'le iletişime geçti.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sandali Handagama

Sandali Handagama, kripto düzenlemelerine odaklanan bir CoinDesk muhabiridir. Columbia Üniversitesi gazetecilik yüksek lisans programından mezun oldu ve 2020'de Overseas Press Club Foundation'ın iş haberciliği bursunu aldı. The Guardian, The Nation ve Popular Science dahil olmak üzere çeşitli yayınlara katkıda bulundu. Sandali'nin kripto birikimi bulunmuyor ve @iamsandali olarak tweet atıyor

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Kripto Saklama Şirketi Fireblocks, Coinbase International Exchange ile Ortaklık Kurdu

10 Haziran 2024 22:07

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk