Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Güney Kore’den 7,2 Milyar Dolarlık ‘Olağan Dışı’ Transfer

Güney Kore’nin finansal denetleme kurumu FSS, büyük çoğunluğu kripto borsalar üzerinden olmak üzere toplam 7,2 milyar dolarlık olağandışı transfer yapıldığını ortaya çıkardı.

22 Eylül 2022 14:09

Güncellenme: 23 Eylül 2022 09:12

Bloomberg’in haberine göre Güney Kore’nin finansal düzenleyicisi The Financial Supervisory Service (FSS), Haziran ayından beri toplam 7,2 milyar dolarlık olağan dışı döviz işlemleri yapıldığını ve bu işlemlerin çoğunun kripto para borsaları üzerinden yürütüldüğünü ortaya çıkardı. 


  • Ayrıca FSS’nin incelemelerinde 680 milyon dolar tutarında olağan dışı para transferi olduğu da kaydedildi.

  • Şu ana kadar Hana Bank, Kookmin Bank, Nonghyup Bank, Shinhan Bank, Woori Bank ve yedi diğer bankadan yapılan transferler incelendi ve soruşturma Ekim sonunda bitecek.  

  • Paranın çoğu Hong Kong’a transfer edildi ve bu transferlerin yüzde 82’si dolar üzerindendi.

  • Geçen ay Güney Kore 16 kişiyi 2 milyar dolarlık yasadışı döviz transferleriyle bağlantılı olarak tutuklamıştı.

  • Güney Kore, FSS ile yasadışı kripto hareketlerine karşı önlemler alıyor ve aynı zamanda yeni kripto yasalarını hızlandırmayı planlıyor. Dijital varlıklarla ilişkili hazırlanan 13 yasa tasarısı sırada bekliyor.

  • Güney Kore, Terra ekosisteminin 40 milyar dolarlık çöküşünün ardından şirketin kurucu ortağı Do Kwon ve beş diğer kişi hakkında tutuklama emri çıkarmış ve Interpol’e başvurarak Kwon'un yakalanması için kırmızı bülten talep etmişti.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Camomile Shumba

Camomile Shumba, İngiltere merkezli bir CoinDesk regülasyon muhabiridir. Shumba daha önce Business Insider ve Bloomberg'de staj yaptı. Camomile, Harpers Bazaar, Red, BBC, Black Ballad, Journalism.co.uk, Cryptopolitan.com ve South West Londoner'da yer aldı. Shumba, multimedya gazeteciliği alanında yüksek lisans derecesi yapmadan önce East Anglia Üniversitesi'nde birleşik derece olarak siyaset, felsefe ve ekonomi okudu. Lisans eğitimini yaparken, fark yaratma konusunda ödüllü bir radyo programı yaptı. Şu anda herhangi bir dijital para biriminde veya projede varlığı yok.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yeni Vergi Paketi TBMM'ye Sunulmaya Hazır, Kripto Vergi Oranı Belirlendi

14 Haziran 2024 18:14

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk