Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Güney Kore’de, 2 Milyar Dolarlık Yasadışı Kripto Ticareti Soruşturmasında 16 Kişi Tutuklandı

Kore Gümrük Servisi yaptığı bir soruşturmada, Şubat ayından bu yana sanal varlıklarla ilgili yasadışı döviz işlemlerinde 2,7 trilyon won’un (2 milyar ABD Doları) üzerinde hareket olduğunu tespit etti.

1 Eylül 2022 08:24

Güncellenme: 1 Eylül 2022 09:22

Yerel haber ajansı Newsis’in haberine göre, Güney Kore gümrük yetkilileri Salı günü yasadışı döviz işlemlerine karıştığı belirtilen 16 kişiyi tutukladı.

Tutuklanan 16 kişiden 2'sinin yargılanacağı, 7'sinin görevi ihmal nedeniyle para cezasına çarptırıldığı, diğer 7 kişinin ise soruşturmasının devam ettiği açıklandı.

Söz konusu tutuklamalar, Şubat ayından bu yana devam eden ve sanal varlıklarla ilgili yasadışı döviz işlemlerinde 2,7 trilyon won’dan (2 milyar dolar) fazla para olduğunu tespit eden Kore Gümrük Servisi tarafından yürütülen bir soruşturma nedeniyle yapıldı.

Gümrük yetkilileri, bazı kişilerin yasadışı havale acentesi görünümü kurduğunu ve yerel bankalar üzerinden denizaşırı alıcıların ticaret gelirlerini gizlediği yasadışı döviz işlemlerinin offshore kripto borsalarıyla bağlantılı olduğunu tespit etti.


Seul Gümrük Soruşturma Bürosu müdürü Lee Min-geun, Newsis'e verdiği demeçte, "söz konusu döviz işlemleri çok yüksek ihtimalle Döviz İşlemleri Yasası’nı ihlal etti” dedi.

Ağustos ayının başında, kara para aklama gözlemcisi Kore Mali İstihbarat Birimi, 16 kripto firmasının kayıt olmasan faaliyet gösterdikleri için kara listeye almıştı.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Camomile Shumba

Camomile Shumba, İngiltere merkezli bir CoinDesk regülasyon muhabiridir. Shumba daha önce Business Insider ve Bloomberg'de staj yaptı. Camomile, Harpers Bazaar, Red, BBC, Black Ballad, Journalism.co.uk, Cryptopolitan.com ve South West Londoner'da yer aldı. Shumba, multimedya gazeteciliği alanında yüksek lisans derecesi yapmadan önce East Anglia Üniversitesi'nde birleşik derece olarak siyaset, felsefe ve ekonomi okudu. Lisans eğitimini yaparken, fark yaratma konusunda ödüllü bir radyo programı yaptı. Şu anda herhangi bir dijital para biriminde veya projede varlığı yok.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Türkiye Pazarını Hedefleyen Kripto Hizmet Sağlayıcılar İçin Kritik Viraj

19 Haziran 2024 13:36

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk