Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Güney Kore, Menkul Kıymet Token’larını Kurumsallaştırmaya Hazırlanıyor

Ülkenin finansal düzenleyicileri, 2022'nin sonuna doğru menkul kıymet token’ı çıkarılması ve dağıtımı için belli standartlar çerçevesinde bir kılavuz oluşturmayı planlıyor.

8 Eylül 2022 11:30

Güncellenme: 8 Eylül 2022 17:19

Güney Kore'deki finansal düzenleyiciler, geleneksel menkul kıymetlerin blok zinciri tabanlı dijital biçimleri olan menkul kıymet token’larını resmileştirmek amacıyla ülkenin sermaye piyasası kurallarının kapsamına sokmak istiyor.


Finansal Hizmetler Komisyonu (FSC) ve Finansal Denetim Hizmeti de dahil olmak üzere ülkenin finansal düzenleyicileri, yeni kurallara nasıl yaklaşılacağı konusunda geri bildirim toplamak için Salı günü Kore borsası (KRX) gibi endüstri temsilcileriyle bir araya geldi.


FSC, politika seminerinde toplanan görüşlere dayanarak, 2022 yılının sonuna kadar menkul kıymet token’larının piyasaya sürülmesi ve ticarileştirilmesi için standartlar çerçevesinde bir kılavuz yayınlamayı planlıyor. Sonrasında ise ülkenin mevcut elektronik menkul kıymetlerini ve sermaye piyasası düzenleyici sistemini, menkul kıymet token’larını kapsayacak şekilde değiştirmeyi planlıyor.


Güney Kore, bu yılın başlarında çalkantılı piyasayla kripto fiyatlarını düşüşü ardından dijital varlık sektörünü düzenlemek için yeni planlar üzerinden ilerliyor. FSC, kripto sektörü için yeni kuralları hızlandırma sözü verirken, kara para aklama karşıtı yetkililer ülkede faaliyet gösteren kripto platformlarını inceliyor.


Ülkenin finans sektörünün derinlemesine analiz eden Kore Finans Enstitüsü, kripto endüstrisinin Güney Kore'nin finansal istikrarı adına büyük bir tehdit oluşturduğunu söyledi.


Güney Kore'deki mevcut sermaye piyasası ve elektronik menkul kıymet sistemleri, yatırımcıların ve finansal istikrarın korunması için menkul kıymet tokenlarının ihraç edilmesi ve dağıtılmasının buna dahil olması gerektiğini söyledi.


Düzenleyiciler ayrıca, menkul kıymet token’larının resmi olarak kurumsallaştırması konusunda bilgi vermek için internet üzerinde korumalı bir alan oluşturarak (sandbox) uygulama yapmayı planlıyor.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sandali Handagama

Sandali Handagama, kripto düzenlemelerine odaklanan bir CoinDesk muhabiridir. Columbia Üniversitesi gazetecilik yüksek lisans programından mezun oldu ve 2020'de Overseas Press Club Foundation'ın iş haberciliği bursunu aldı. The Guardian, The Nation ve Popular Science dahil olmak üzere çeşitli yayınlara katkıda bulundu. Sandali'nin kripto birikimi bulunmuyor ve @iamsandali olarak tweet atıyor

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yeni Vergi Paketi TBMM'ye Sunulmaya Hazır, Kripto Vergi Oranı Belirlendi

14 Haziran 2024 18:14

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk