Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Güney Kore Meclisi Kripto Düzenlemelerinin Aciliyetini Görüştü

FTX’in çöküşünün ardından Güney Kore Meclisi’nde kripto yasaları hakkındaki düzenlemelerin aciliyeti görüşüldü.

16 Kasım 2022 12:47

Güncellenme: 16 Kasım 2022 13:44

CoinDesk Kore’nin haberine göre FTX kripto borsasının çöküşünün ardından Güney Kore meclisinde yapılan bir toplantıda yasal düzenlemenin gerekliliğinin önemi vurgulandı.


Habere göre toplantı, Terraform Labs çöktüğünde kullanıcıları korumak için yapılan bir acil durum toplantısının devamı niteliğindeydi.


Finansal kurumların denetiminden sorumlu Finansal Süpervizör Hizmetleri kıdemli başkan yardımcısı Lee Myung-soon, “Terra-Luna, Celsius ve FTX’in art arda çöküşü ve global kemer sıkma politikaları nedeniyle piyasaların düşmesi sonucunda güvenin azaldığı bir yıl geçirdik” dedi.  


Finansal politikaları oluşturan Finansal Hizmetler Komisyonu başkan yardımcısı Kim So-young ise kullanıcıların korunmasının aciliyeti göz önüne alındığında uluslararası yasal standartların oluşturulmasını beklemek yerine gerekli olan minimum yasal standartlara sahip olmanın daha iyi olacağını söyledi.


Ayrıca Kim, FTX krizinde yaşananlara bakılırsa, düzenleme mekanizmalarının adaletsiz alım-satımı engelleyecek şekilde oluşturulması gerektiğini belirtti. Bunun yanında dijital varlık sağlayıcıların kullanıcıların varlıklarını tam olarak korumaları ve token çıkarmalarının yasaklanması gerektiğini de ekledi.  


Güney Kore Hükümeti şu sıralar Dijital Varlıklar Temel Kanunları adlı kapsamlı bir düzenleme üzerinde çalışıyor. Yasaların oluşturulmasının gelecek yıl bitirilmesi planlanıyor.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Türkiye Pazarını Hedefleyen Kripto Hizmet Sağlayıcılar İçin Kritik Viraj

19 Haziran 2024 13:36

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk