Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Güney Kore Hükümeti, Terra Çöküşü Sonrasında Dijital Varlıklar Komitesi Oluşturacak

Komite, borsalar tarafından madeni paraların listelenmesi için kriterler sağlayacak, yatırımcı korumaları getirecek ve haksız ticareti takip edecek.

1 Haziran 2022 21:09

Güncellenme: 2 Haziran 2022 08:16

NewsPim tarafından hazırlanan rapora göre Güney Kore hükümeti Terra'nın çöküşünün ardından özellikle dijital varlık piyasasını denetlemek için bir komite kurmayı planlıyor.


Bu ay kurulabilecek olan Dijital Varlıklar Komitesi, kripto paraların borsalar tarafından listelenmesi için kriterler sağlayacak, yatırımcı koruma önlemleri alacak ve haksız ticareti izleyecek.


Geçtiğimiz ay Terra’nın çöküşünün ardından, Güney Kore'de, dijital varlık endüstrisinin özel gözetimine sahip bir organın kurulmasına yönelik talepler gündeme geldi.


Ülkede mevcut denetim Strateji ve Maliye Bakanlığı, Mali Hizmetler Komisyonu ve Bilim ve BİT Bakanlığı (bilgi ve iletişim teknolojisi) gibi bir çok devlet dairesi ve gözlemci tarafından gerçekleştiriliyor.


Geçen hafta Ulusal Meclis tarafından düzenlenen acil durum seminerinde kripto endüstrisine yönelik daha fazla gözetim için çağrı yapıldı.İktidar partisinden Sung Il-jong, "Borsaların kendilerine uygun rolleri oynamasını sağlamalıyız ve bu amaçla, bekçi köpeklerinin onları kapsamlı bir şekilde denetlemesi çok önemli," dedi.


Yaklaşık 280.000 Güney Korelinin, Terra stablecoin UST ve kardeş tokeni LUNA'nın düşüşünün kurbanı olduğu sanılıyor.


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jamie Crawley

Jamie, çeşitli mecralarda iki yıl boyunca kripto ve blockchain hakkında geniş kapsamlı yazılar yazdıktan sonra Şubat 2021'de CoinDesk'e muhabir olarak katıldı. Kriptodan uzak olan Jamie, hevesli bir koşucu ve sporla ilgili her şeyin hayranı. Küçük miktarlarda BTC, ETH, ADA ve LTC'ye sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
İstihdam Verileri Açıklandı, ABD Haziran Ayında 206 Bin İşgücü Sağladı

5 Temmuz 2024 18:10

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk