Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Güney Kore Airdrop Uygulamalarını Vergiye Tabi Tutacak

Hükümet, hediye olarak dağıtılan token’ların vergilendirileceğini söylüyor.

22 Ağustos 2022 16:39

Güncellenme: 22 Ağustos 2022 17:42

Digital Times’a konuşan hükümet yetkilisinin aktardıklarına göre, Güney Kore’de yapılan kripto airdrop uygulamaları yüzde 50’ye varan vergilendirmeye tabi tutulacak.


Blok zinciri tabanlı verilen token hediyeleri olan airdrop’lar, kripto şirketlerinin kullandıkları bir pazarlama yöntemi.


Güney Kore hükümeti geçen yıl, hediye dağıtılan token’ların yerel vergi yasaları altında işlem göreceğini söylemişti. Digital Times’a konuşan Ekonomi Bakanlığı’ndan bir yetkili, kripto airdrop uygulamalarının da artık bu kapsama alınacağını söylüyor.


Güney Koreli hükümet yetkilisi, söz konusu verginin airdrop’u alan kişilerde uygulanacağını söylüyor. Habere göre airdrop alıcısı hediye token’larını aldıktan üç ay içerisinde vergi beyanında bulunmak zorunda kalacak ve yüzde 10 ila 50 arasındaki oranlarda vergi ödeyecek.


Güney Kore kripto regülasyonları konusunda vitesi artırıyor. 2025 yılından itibaren kripto gelirlerini vergilendirmeye tabi tutmayı planlayan ülke, bu alandan yıllık geliri 2,5 milyon wonu (1,860 dolar) geçenlere yüzde 20’lik ek vergi uygulamak istiyor. Birleşik Krallık kriptonun vergilendirilmesine dair 2021’de yönerge yayımlamış, ABD ise kriptoya yatırım yapan vatandaşlarından vergi beyannamesi doldurmalarını istemiş, Hindistan da bu alanda yeni vergi politikaları yürürlüğe koymuştu.


Güney Kore Ekonomi Bakanlığı CoinDesk’in sorularını yanıtsız bıraktı.


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Camomile Shumba

Camomile Shumba, İngiltere merkezli bir CoinDesk regülasyon muhabiridir. Shumba daha önce Business Insider ve Bloomberg'de staj yaptı. Camomile, Harpers Bazaar, Red, BBC, Black Ballad, Journalism.co.uk, Cryptopolitan.com ve South West Londoner'da yer aldı. Shumba, multimedya gazeteciliği alanında yüksek lisans derecesi yapmadan önce East Anglia Üniversitesi'nde birleşik derece olarak siyaset, felsefe ve ekonomi okudu. Lisans eğitimini yaparken, fark yaratma konusunda ödüllü bir radyo programı yaptı. Şu anda herhangi bir dijital para biriminde veya projede varlığı yok.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
BNB Chain, opBNB Yol Haritasını Paylaştı

29 Kasım 2023 23:19

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk