Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Grayscale, Bitcoin ETF Başvurusunu Reddeden SEC'e Dava Açtı

SEC, Grayscale'in Grayscale Bitcoin Trust'ı borsada işlem gören bir fona dönüştürme başvurusunu reddetti.

30 Haziran 2022 08:03

Güncellenme: 30 Haziran 2022 08:38

Grayscale Investments, düzenleyici kurumun, amiral gemisi Grayscale Bitcoin Trust ürününü borsada işlem gören bir fona (ETF) dönüştürme başvurusunu reddetmesinin hemen ardından ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na (SEC) dava açtı.


SEC , Pazar manipülasyonu, Tether'in daha geniş bitcoin ekosistemindeki rolü ve önemli büyüklükteki düzenlenmiş bir pazarla düzenlenmiş bir borsa arasında bir gözetim-paylaşım anlaşmasının eksikliği ile ilgili endişeleri öne sürerek Grayscale’in başvurusunu reddederken yılllardır diğer bitcoin ETF başvurularını da reddettiğini açıkladı.


ABD Columbia Bölgesi Temyiz Mahkemesinden SEC'in kararını gözden geçirmesini istedi.


Yatırım şirketi, 2022'nin başlarında ret durumunda SEC'e dava açmaya hazır olduğunu ve İdari Usuller Yasası'na bağlı bir dava açacağını açıklamıştı.

Bu amaçla Grayscale, APA davalarında deneyim sahibi olan eski Başsavcı Don Verrilli'yi görevlendirmişti.


Grayscale CEO'su Michael Sonnenshein ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Ürünümüz SEC'in yatırımcıları koruma, adil, düzenli ve verimli piyasaları sürdürme ve sermaye oluşumunu kolaylaştırma yetkisini destekliyor ve SEC'in spot Bitcoin ETF'lerinin piyasaya çıkmasını engellemeye devam etme kararından derin bir hayal kırıklığına uğradık” dedi.


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Nikhilesh De

Nikhilesh De, CoinDesk'in düzenleyicileri, yasa koyucuları ve kurumları kapsayan küresel politika ve düzenlemelerden sorumlu yönetici editörüdür. BTC'de 50 dolar ve ETH'de 20 dolar'dan fazla varlık sahibi. 2020'de Kriptopara Gazetecileri ve Araştırmacıları Derneği tarafından Yılın Gazetecisi seçildi.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
"Yasanın Asıl Kapsamı SPK’nın Getireceği İkincil Düzenlemeler Sonrasında Görülecek"

19 Temmuz 2024 16:59

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk