Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Genesis 689 Milyon Dolar için Gemini’ye Dava Açtı

Genesis ve Gemini, FTX'in çöküşünden bu yana halka açık bir şekilde mücadele ediyor.

22 Kasım 2023 11:36

Güncellenme: 22 Kasım 2023 12:53

Kripto kredi kuruluşu Genesis Global Capital, mevzubahis 689 milyon doları geri alabilmek adına eski iş ortağı olan kripto para borsası Gemini Trust'a dava açtı.


Dava dosyasına göre Gemini, Genesis’in yaklaşık 689,302,000 dolar tutarında tercihli ticaret gerçekleştirdiğini iddia ediyor ve mahkemeden “bu adaletsizliği düzeltmesini” talep ediyor.


Genesis ve Gemini, FTX'in çöküşünden bu yana halka açık bir şekilde mücadele ediyor ve resmen yasal bir kan davası içerisindeler. Olaylar şöyle gerçekleşti: Genesis ocak ayında iflas başvurusunda bulundu. Ana şirket Digital Currency Group (DCG), temmuz ayında “karalama” iddialarıyla Gemini tarafından dava edildi. Eylül ayında Genesis de DCG’ye dava açtı ve değeri 600 milyon doları aşan birden fazla kredinin geri ödenmesini istedi. Ekim ayında ise Gemini, Genesis’e açtığı davada Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) hisseleri üzerine oynadı.


Bu efsanevi yasal savaş, ABD makamlarından da payını aldı. Ocak ayında Genesis’in iflas başvurusunda bulunmasından birkaç gün önce, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Genesis ve Gemini'nin kayıt dışı menkul kıymetler sattığını iddia etti. Bunun yanı sıra, geçtiğimiz ay, New York Başsavcısı Letitia James 230,000'den fazla yatırımcıyı 1 milyar dolardan fazla dolandırdıkları iddiasıyla DCG, Genesis ve Gemini'ye dava açtı.


Şimdi paylaşılan dava dosyasında ise Gemini'nin iflas başvurusundan hemen önce "şüpheli para çekme işlemleri" gerçekleştirdiği ve borsanın çöküşüne katkıda bulunduğunu iddia ediyor.


Gemini, CoinDesk’in yorum talebine henüz yanıt vermedi.


Daha Fazla Oku

    GenesisGeminiDigital Currency GroupDCGiflas

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Amitoj Singh

Amitoj Singh, CoinDesk'in Hindistan ile ilgili konulardan sorunlu ve düzenlemeler konusunda uzman muhabiridir. Daha önce CNN, Al Jazeera, Business Insider, Columbia Global Reports için yazmıştır. Daha önce, dünya çapında Hintliler için haber ağı olan NDTV'de (New Delhi Television Ltd.) Baş Sunucu ve Haber Editörüydü ve öncü haber organizasyonunda 12 yıl geçirdi. Amitoj, az miktarda Bitcoin ve Ether'e sahip.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin 67 Bin Dolar Civarında Sabit, CRV Düşüşte

13 Haziran 2024 15:59

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk