Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

G-7, Sopayı Göstermeye Kararlı

Küresel çerçeveye yönelik tartışmalar, maliye bakanları ve merkez bankaları yetkililerinin Mayıs ayındaki toplantısı öncesinde ivme kazanacak.

27 Mart 2023 16:11

Güncellenme: 27 Mart 2023 17:53

Kyodo News, planla ilgili bilgisi olan yetkililere dayandırdığı haberinde, Yediler Grubu’nun (G-7), şeffaflık ve tüketici korumaya odaklanacağını ve bu düzlemde küresel kripto düzenlemesini sertleştireceğini duyurdu.


Kripto düzenlemesiyle ilgili tartışmaların, Mayıs ayı ortasında maliye bakanları ve merkez bankacıları ile gerçekleştirilecek toplantı öncesinde hızlanması bekleniyor.


Hiroşima'da yapılacak G-7 zirvesine Japonya Başbakanı Fumio Kishida ev sahipliği yapacak. Kyodo News’in haberine göre, G-7 üyeleri, yapacakları ortak açıklamayla daha sert kripto politikaları için niyetlerini belirtecekler.


Japonya kripto konusunda en sıkı düzenlemelere sahip ülkelerden birisi durumunda bulunurken iflas eden FTX’in Japonya müşterileri, çöken kripto borsasından paralarını geri alan ilk kişiler arasındalar.


Dünya çapındaki düzenleyiciler, kriptoya yönelik düzenlemeler hakkında  küresel anlamda bir fikir birliğine varmaya çalışırken, Finansal İstikrar Kurulu (FSB), geçtiğimiz Ekim ayında küresel kripto kurallarına yönelik tavsiyelerde bulunmuştu.


Yirmiler Grubu’nun (G-20) geçtiğimiz ay düzenlenen toplantısının en önmeli konularından bir tanesi kriptoya yönelik risklerdi ve  bu başlık dünyanın büyük ekonomileri arasında hararetli tartışmalara sahne olmuştu. Küresel kripto düzenlemelerine temel oluşturacak sentez raporu ise, Eylül ayında sona erecek olan Hindistan’ın G-20 başkanlığı döneminde sunulacak.


Kripto paralar, FTX'in çöküşünün, Silicon Valley Bank, Signature Bank ve Silvergate Bank'ın iflaslarının sonrasında düzenleyicilerin daha sıkı denetimi altına girdi.


Daha Fazla Oku

    G-7kriptoDüzenleme

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Starknet Vakfı 'Yakında' 1,8 Milyar STRK Token Tahsis Edecek

8 Aralık 2023 21:10

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk