Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

G-7 Maliye Bakanlarından Küresel Kripto Düzenlemelerini Hızlandırma Çağrısı

Almanya’da toplanan G-7 maliye bakanları, UST çöküşünün ardından kripto düzenlemelerinin küresel boyutta hızlandırılmasını istiyor.

20 Mayıs 2022 09:42

Güncellenme: 26 Mayıs 2022 12:04

Reuters’ın haberine göre, Yediler Grubu (G-7) büyük gelişmiş ekonomilerin maliye bakanları, geçen hafta terraUSD’de yaşanan çöküşün ardından daha hızlı küresel kripto düzenlemeleri çağrısında yapmaya hazırlanıyor.


Bakanlar, "Kripto varlık piyasasındaki son kargaşa ışığında, G7 FSB'yi (Finansal İstikrar Kurulu) tutarlı ve kapsamlı düzenlemenin hızlı bir şekilde geliştirilmesini ve uygulanmasını ilerletmeye çağırıyor."


G-7 maliye bakanları, "Kripto varlık piyasasında son kargaşanın ışığında G-7, Finansal İstikrar Kurumu’nu tutarlı ve kapsamlı düzenlemenin hızlı bir şekilde geliştirilmesini ve uygulanmasını ilerletmeye çağırıyor” açıklamasını yaptı.


2008 sonrası ortaya konulan finansal normların büyük bölümünü oluşturmaktan sorumlu Basel merkezli uluslararası bir kuruluş olan FSB, daha önce bu yılın Ekim ayı için küresel kripto düzenlemeleri, denetimi ve gözetimi ile ilgili bir rapor yayımlayacağını duyurmuştu. 


FSB lideri Klaas Knot, finansal istikrarı ve yatırımcıyı korumaya yönelik konuları kapsayabilecek bir kripto kural kitabı yazmak için şimdiden gönüllü oldu.


Geçen hafta kripto piyasalarında görülen, sözde 1 dolar değerindeki Terra varlığının 7 sente kadar düştüğü ve Tether'in USDT'sinin ise sabit fiyatını kaybettiği çalkalanma sadece ekstra düzenleme çağrılarını artırdı.


Fransa Merkez Bankası Başkanı François Villeroy de Galhau Paris'te yaptığı bir konuşmada, son piyasa kargaşasını stablecoin'lerin yanlış adlandırıldığının ve muhtemelen fazla istikrarsız olduğunun kanıtı olarak gösterirken uluslararası finansal sistemi bozmamak için kripto varlıklarının yetki alanları arasında denetlenmesi ve birlikte çalışabilir olması gerektiğini belirtti.


Avrupa Birliği'nin finansal hizmetler komiseri Mairead McGuinness de MiCA olarak bilinen Avrupa Birliği kripto yasalarını sonuçlandırma sürecinde, yatırımcıları korumak ve bitcoin tarzı teknolojinin çevresel etkisini sınırlamak için kripto konusunda küresel bir anlaşma çağrısı yaptı.


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jack Schickler

Jack Schickler, Belçika'nın Brüksel kentinde kripto düzenlemelerine odaklanan bir CoinDesk muhabiri. Daha önce MLex haber sitesi için mali düzenlemeler hakkında yazıları yayımlandı. Avrupa Komisyonu ve Birleşik Krallık Hazinesi'nde konuşma yazarı ve politika analisti olarak görev yaptı. Herhangi bir kripto varlığı yok.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
İstihdam Verileri Açıklandı, ABD Haziran Ayında 206 Bin İşgücü Sağladı

5 Temmuz 2024 18:10

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk