Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

FTX’in Bir Milyondan Fazla Alacaklısı Olabilir

İflas eden kripto borsası FTX’in yeni yönetimi, düzenleyicilerle irtibat halinde çalışıyor.

15 Kasım 2022 12:55

Güncellenme: 15 Kasım 2022 13:36

İflas eden kripto borsası FTX’in iflasa gidişini açıklamaya başlayan bir mahkeme dosyasına göre, FTX'in bir milyondan fazla alacaklısı olabilir.


Pazartesi günü akşam saatlerinde, federal mahkeme veri tabanı sistemi PACER'e girilen bir belge, FTX’in iflas başvurusunda bulunmadan bir gün öncesine kadar ve iflas başvurusu sonrasındaki ilk birkaç gününe yönelik konulara ışık tutuyor.


Dosyadaki tanımlamalara göre, FTX'in yeni CEO’su John J. Ray III, şirketin çok sayıdaki yan kuruluşu ve iflas süreçleriyle ilgili olarak hukuk, siber güvenlik ve adli tıp danışmanlarıyla birlikte çalışıyor.


FTX, bünyesinde barındırdığı 100’den fazla şirket için mahkeme başvurusunda bulunurken, her şirketi bireysel ele almak yerine bir şemsiye mantığıyla gruba ait varlıkların ortak yönetimi için talepte bulundu.


FTX ayrıca, her şirket için ilk 20 alacaklının bulunduğu bir listesi oluşturmak yerine, genel yapıya yönelik olarak ilk 50 listesi oluşturup oluşturamayacağı için de bilgi istedi. Bu durumda FTX, toplamda 1 milyondan fazla alacaklıya sahip olabileceğini düşünüyor.


FTX tarafından mahkemeye verilen dilekçede, “11. Bölüm davalarında yüz binin üzerinde alacaklı var ve bu rakam bir milyondan fazla olabilir” ifadelerini kullandı.


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Nikhilesh De

Nikhilesh De, CoinDesk'in düzenleyicileri, yasa koyucuları ve kurumları kapsayan küresel politika ve düzenlemelerden sorumlu yönetici editörüdür. BTC'de 50 dolar ve ETH'de 20 dolar'dan fazla varlık sahibi. 2020'de Kriptopara Gazetecileri ve Araştırmacıları Derneği tarafından Yılın Gazetecisi seçildi.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitcoin’in 63 Bin Dolara Yükseldiği Sırada TON ve RNDR %13'ten Fazla Arttı

10 Mayıs 2024 18:13

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk