Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

“FTX'in 1 Milyar Dolardan Fazla Nakdi Var”

İflas eden kripto borsasının durumunu anlamak, yetersiz defter kayıtları nedeniyle daha da zorlaştı.

21 Aralık 2022 09:11

Güncellenme: 21 Aralık 2022 11:31

FTX ile alacaklıları arasında gerçekleşen duruşmada, FTX yöneticilerinin iflas eden kripto para borsasının durumunu netleştirmek için yüzlerce banka hesabından yüz milyonlarca doları nakit olarak geri almaya çalıştıkları belirtildi.


FTX'in kurucusu Sam Bankman-Fried'in 11 Kasım'da CEO’luk görevinden istifa etmesinin ardından şirketin yeni yönetimi, Salı günü görülen duruşmada şirketin 1 milyar doları aşan varlığının tespit edildiğini açıkladı.


FTX, yetkilendirilmiş ABD finans kurumlarında borsanın şu ana kadar  konsolide etmediği yaklaşık 720 milyon dolarlık nakit varlık bulundurdu. Yaklaşık 500 milyon dolar ise daha şimdiden ABD kurumlarında tutulmaya devam ediyor.


FTX'in yeni mali işler müdürü Mary Cilia, "Hesaplara erişebilmek ve mümkün olan en fazla fazla parayı yetkili mevduat kurumlarına aktarabilmek için tüm bu bankalara ulaşıyoruz” şeklinde konuştu.


Cilia, düzenlemelerin yerel müşteriler için fonları büyük oranda engellediği Japonya'da ise yaklaşık 130 milyon dolarlık nakit paranın kilitli kaldığını belirtti.


Şirkete ait 6 milyon doların maaş bordrosu gibi operasyonel giderlere yönelik olarak tutulduğunu, kalan 423 milyon doların çoğunun ise yetkisi olmayan ABD kurumlarında bulunduğunu sözlerine ekledi. Cilia, 485 milyon doların zaten şu anda yetkili bir mevduat kuruluşunda bulunduğunu da söyledi.


FTX'in finansal danışmanları Alvarez & Marsal'ın kıdemli direktörü Steve Cowick, gerçekleşen duruşmada şirketin uluslararası kripto varlıklarını belirlemek ve bunları Bitgo gibi saklama sağlayıcıları aracılığıyla soğuk cüzdanlara aktarmak için çaba gösterdiklerini açıkladı.


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jack Schickler

Jack Schickler, Belçika'nın Brüksel kentinde kripto düzenlemelerine odaklanan bir CoinDesk muhabiri. Daha önce MLex haber sitesi için mali düzenlemeler hakkında yazıları yayımlandı. Avrupa Komisyonu ve Birleşik Krallık Hazinesi'nde konuşma yazarı ve politika analisti olarak görev yaptı. Herhangi bir kripto varlığı yok.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
P2 Ventures, Polygon Ekosistemindeki Girişimcilere 50 Milyon Dolar Taahhüt Etti

17 Nisan 2024 17:26

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk