Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

FTX Müşteri Fonlarının Yüzde 90’ını İade Etmeyi Planlıyor

Teklif onaylanırsa aralık ortasına kadar sunulmuş olacak.

17 Ekim 2023 10:42

Güncellenme: 17 Ekim 2023 11:02

İflas eden kripto borsası FTX, geçen kasım ayında iflas etmeden önce borsada tutulan varlıkların yüzde 90’ını iade etmek için bir teklif sunmuştu.


Şu anda iflas sürecini denetleyen borçlular grubu, planı 16 Aralık 2023'e kadar incelenmek üzere bir ABD İflas Mahkemesine sunacak.


Borçlular, Chapter 11 iflas davalarının koşullarına bağlı olarak müşteri varlıklarının üçe bölünmesini öneriyor: 


  • FTX.com müşterileri için ayrılan varlıklar

  • FTX.US müşterileri için varlıklar

  • Diğer varlıklardan oluşan bir “Genel Havuz”

Teklif, imtiyazlı ödeme tutarı 250,000 ABD dolarından az olan müşterilerin, herhangi bir talep veya ödeme indirimi olmaksızın uzlaşmayı kabul edebileceklerini belirtti. Ödeme, borsanın çöküşünden dokuz gün önce borsadaki müşteri para çekme işlemlerinin yüzde 15’ini oluşturuyor.


Bununla birlikte, geri kazanımlar vergiler, devlet talepleri, token fiyat dalgalanmaları gibi çeşitli faktörler tarafından gölgelenebilir.


Ayrıca borçlular, müşteri mevduatlarının ve kurumsal fonların karıştırıldığını ve kötüye kullanıldığını bilen veya durdurulduklarında para çekme işlemlerini kolaylaştırmak için KYC bilgilerini değiştiren "içeriden kişileri, bağlı kuruluşları, müşterileri" anlaşmadan hariç tutabilir.


Borçlular, bu müşteriler için yapılan ödemelerin FTX Borçlularının taleplerinin gerçeğe uygun değerini yansıtmayabileceğini söylüyor.


Daha Fazla Oku

    FTXSam Bankman-Fried

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Shaurya Malwa

Shaurya, kripto, DeFi, piyasa mikro yapıları ve protokol analizi konularına odaklanan CoinDesk Asya token ve veri ekibinin ortak lideridir. Shaurya, BTC, ETH, SOL, AVAX, SUSHI, CRV, NEAR, YFI, YFII, SHIB, DOGE, USDT, USDC, BNB, MANA, MLN, LINK, XMR, ALGO, VET, CAKE, AAVE, COMP, ROOK, TRX, SNX, RUNE, FTM, ZIL, KSM, ENJ, CKB, JOE, GHST, PERP, BTRFLY, OHM, BANANA, ROME, BURGER, SPIRIT ve ORCA dahil olmak üzere 1.000 doların üzerinde kripto para birimine sahiptir. Shaurya, Compound, Curve, SushiSwap, PancakeSwap, BurgerSwap, Orca, AnySwap, SpiritSwap, Rook Protocol, Yearn Finance, Synthetix, Harvest, Redacted Cartel, OlympusDAO, Rome, Trader Joe ve SUN'da likidite havuzlarına 1.000 dolardan fazla sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Kripto Piyasası Hong Kong Spot ETF Kararını Beklerken Bitcoin Yeşile Döndü

15 Nisan 2024 09:57

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk