Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

FTX, Bahamalar’da Suç Soruşturmasıyla Karşı Karşıya

Bahamalar'da mali polis, bir suç eyleminin olup olmadığını araştırmak için yerel menkul kıymetler düzenleyicisi ile birlikte çalışıyor.

14 Kasım 2022 08:44

Güncellenme: 14 Kasım 2022 08:50

Bahamalar'da güvenlik güçleri, geçtiğimiz hafta yaşanan çok hızlı çöküş ve iflas başvurusununun ardında Sam Bankman-Fried'in kripto borsası FTX'i araştırıyor.


Resmi duyuruya göre, Mali Suçları Soruşturma Şubesinden bir ekip, yaşanan süreçte bir suç eylemi olup olmadığını araştırmak amacıyla Bahamalar Menkul Kıymetler Komisyonu ile yakın işbirliği içinde çalışıyor.


Bahamalar Menkul Kıymetler Komisyonu,Perşembe günü yaptığı duyuru ile FTX’in Bahamalar’daki kaydını askıya almış, borsaya bağlı varlıklarının ise dondurulmasını emretmişti.


Bahama merkezli ve bir dönem multi-milyar dolar değerinde olan kripto borsası FTX, kardeş şirketi olan Alameda Research'ün mali durumunu sorgulayan bir CoinDesk haberinin sonrasında, Kasım ayı başlarında yaşadığı likidite sorununun ardından dağılmaya başladı.DÜnyanın hacmen en büyük kripto borsası konumundaki Binance, anlaşma iptal edilmeden önce zor durumdaki rakibi FTX’i satın almak istiyordu, oysa FTX şimdi iflastan korunma için başvuru yapmış durumda.


FTX şu anda ayrıca ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ve Adalet Bakanlığı tarafından da soruşturuluyor.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sandali Handagama

Sandali Handagama, kripto düzenlemelerine odaklanan bir CoinDesk muhabiridir. Columbia Üniversitesi gazetecilik yüksek lisans programından mezun oldu ve 2020'de Overseas Press Club Foundation'ın iş haberciliği bursunu aldı. The Guardian, The Nation ve Popular Science dahil olmak üzere çeşitli yayınlara katkıda bulundu. Sandali'nin kripto birikimi bulunmuyor ve @iamsandali olarak tweet atıyor

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Hong Kong Bitcoin ve Ether ETF'leri Beklenenin Altında Bir Başlangıç Yaptı

30 Nisan 2024 16:34

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk