Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

“FTX, ABD’de İflas Başvurusu Yapmaya Yetkili Değil”

Bahamalar merkezli avukatlara göre, her şey Bahama yasalarına tabi "FTX Dijital Piyasalar" şemsiyesi altına giriyor.

17 Kasım 2022 09:10

Güncellenme: 17 Kasım 2022 12:24

Geçtiğimiz hafta içinde çöken FTX'in iflas başvuruları ve işlemleri daha şimdiden kaotik bir hal almaya başladı. Geçtiğimiz Cuma günü iflas başvurusu yapan 100’ün üzerinde şirketin tahminen bir milyon alacaklısı bulunuyor fakat Bahamalı tasfiye memurları, tüm bunlar olurken yaşanan sürece bir darbe daha vurdu.

 

Bahamalar Yüksek Mahkemesi’nin atadığı geçici tasfiye memurlarından avukat Brian Simms, FTX'in ABD'de iflas başvurusu yapmaya yetkili olmadığını söyledi.


Simms’in yaptığı açıklama, kendisinin ve diğer tasfiye memurlarının Salı günü New York’ta borsanın Bahamalar kolu FTX Digital Markets adına Bölüm 15 iflas koruması başvurusunda bulunmalarının hemen sonrasından geldi.


Simms, mahkemeden ABD iflas davasını reddetmesini talep etmedi ancak Bahama yasalarını tanımasını istedi ve bu durumun FTX’in kontrolündeki diğer kuruluşlar için ABD’deki işlemleri etkileyebileceğini belirtti.


Simms'in açıklamasının temelinde aslında şu yatıyor:


FTX Digital Markets, tüm FTX imparatorluğunun ana şirketiydi ve bu imparatorluğun tüm varlıkları sonuç olarak FTX Digital Markets'e ait. Aynı zamanda FTX Markası şirketlerinin görünüşteki girift yapısına rağmen, tüm FTX markası tek bir yönetim biriminden işletildi ve karşısında Bahamalar yazarken tüm yönetim kadrosu da Bahamalar’da bulunuyordu.Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Aya Fırlatılacak DOGE-1 Uydusuna Bağlı Token’lar Yükselişte

7 Aralık 2023 12:51

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk