Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

FTX, ABD Adalet Bakanlığı Soruşturmasıyla Karşı Karşıya

FTX hali hazırda başka eyalet ve federal düzenleyicilerden gelen soruşturmalarla karşı karşıya kaldı.

10 Kasım 2022 08:47

Güncellenme: 10 Kasım 2022 09:07

The Wall Street Journal’ın haberine göre, ABD Adalet Bakanlığı, hızlı çöküşünün ardından kripto borsası FTX'i araştırıyor.


FTX, zaten eyalet ve federal düzenleyicilerden gelen soruşturmalarla karşı karşıyaydı, fakat bunlar, şirketin likidite sorunu olduğunun açığa çıkmasının ardından yeniden gündeme geldi.  Kripto borsası Binance, şirketi satın almayı kabul etmişti ancak Çarşamba günü anlaşmadan çekildiğini açıkladı.


Bu çekilmenin hemen ardından ise Bankman-Fried'in yatırımcılara FTX'in ayakta kalabilmek için için 8 milyar dolara gereksinim duyduğu ya da iflas başvurusunda bulunma riskini alacağını söylediği açıklandı.


Eyalet düzenleyicileri bir süre önce FTX'in ABD’li müşterilerine yönelik olarak türev ürünleri ticaretine izin verip vermediğini araştırıyordu.


Bloomberg’in haberine göre ise, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ve Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu da, FTX'in, müşterilerine ait fonları doğru bir şekilde kullanıp kullanmadığını araştırıyor.


Binance, Salı günü FTX'i alacağını duyurdu, ancak Çarşamba günü, FTX’le ilgili endişelerini belirterek alımdan vazgeçerken "Sorunlar bizim kontrol ya da yardım yeteneğimizin dışında” açıklamasını yaptı.


Açıklamada ayrıca, anlaşmadan çekilme sebebi olarak, müşteri fonlarının kötüye kullanılması ve soruşturmalar hakkındaki haberlere gönderme yapıldı.Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Nikhilesh De

Nikhilesh De, CoinDesk'in düzenleyicileri, yasa koyucuları ve kurumları kapsayan küresel politika ve düzenlemelerden sorumlu yönetici editörüdür. BTC'de 50 dolar ve ETH'de 20 dolar'dan fazla varlık sahibi. 2020'de Kriptopara Gazetecileri ve Araştırmacıları Derneği tarafından Yılın Gazetecisi seçildi.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Coinbase, Konsolide Vadeli İşlemler için Onay Aldı

28 Eylül 2023 18:05

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk