Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

FTX, 5 Milyar Dolarlık Varlığını Geri Aldı

Kurtarılan tutar, FTX'in iflas başvurusundan yana kurtardığı toplam tutarı önemli ölçüde artırıyor, ancak yine de müşterilere olan toplam borç belirsiz.

12 Ocak 2023 09:02

Güncellenme: 12 Ocak 2023 09:29

Avukat Adam Landis, Çarşamba günü yapılan FTX duruşmasındaki açıklamasında, iflas eden kripto borsası FTX'in, Bahamalar Menkul Kıymetler Komisyonu tarafından el konulan 425 milyon dolarlık kripto hariç, 5 milyar dolardan fazla varlığı geri kazandığını söylerken müşterilere olan borç miktarının hala belirsiz olduğunu da vurguladı.


Landis Rath & Cobb'un avukatı Adam Landis, FTX adına yaptığı konuşmada, “Dilekçe verilen tarihteki değeriyle, 5 milyar doların üzerinde nakit, likit kripto para birimi ve likit yatırım menkul kıymeti geri aldık” şeklinde konuştu.


FTX’in yeni yönetimi, şirketin borcunun 20 Aralık 2022'de sadece 1 milyar dolardan biraz fazla olabileceğini söylerken FTX'in alacaklılarına borçlu olduğu toplam miktar hala belirsizliğini koruyor. İlk iflas başvurusu yapıldığı dönemde, şirket yönetimi borç miktarı olarak 1 milyar dolar ile 10 milyar dolar arasında bir rakam gösteren kutuyu işaretlemişti.


Landis ayrıca,  Sam Bankman-Fried'in ortağı Gary Wang'a, Alameda'nın FTX müşterilerinden izinsiz borç alabilmesi amacıyla bir arka kapı yaratması talimatını verdiğini söyledi ve eski CEO'nun FTX’ten ticaret koluna 65 milyar dolarlık kredi limiti oluşturduğunu belirtti.


Daha Fazla Oku

    FTXiflasvarlıkborç

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Nikhilesh De

Nikhilesh De, CoinDesk'in düzenleyicileri, yasa koyucuları ve kurumları kapsayan küresel politika ve düzenlemelerden sorumlu yönetici editörüdür. BTC'de 50 dolar ve ETH'de 20 dolar'dan fazla varlık sahibi. 2020'de Kriptopara Gazetecileri ve Araştırmacıları Derneği tarafından Yılın Gazetecisi seçildi.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin 60 Bin Dolardan Geri Çekiliyor

12 Temmuz 2024 16:30

2
Boğa Piyasası Bitti mi?

12 Temmuz 2024 14:47

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk