Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Fransız Düzenleyiciden “Kayıt İçin Zaman Azalıyor” Uyarısı

Ülkedeki Finansal Piyasalar Otoritesi de DLT tabanlı menkul kıymet ticaretini denemek isteyen firmalar arıyor.

19 Ekim 2022 14:53

Güncellenme: 19 Ekim 2022 17:25

Finansal Piyasalar Otoritesi (AMF), Fransa'da faaliyet gösteren kripto şirketlerine sert kurallar içeren Avrupa Birliği standartlarına hazırlanmaları çağrısı yaptı.

AMF Genel Sekreteri Benoît de Juvigny Fransa’da kripto hizmet sağlayıcıları için hafif kurallar içeren ulusal kayıt rejimini kaldıracağını teyit etti.

Fransa, kripto merkezi olmaya çalışırken Crypto.com ve ve Binance ülkedeki düzenleyiciye yakın dönemde kaydolmuşlardı.

2024 yılından itibaren halen kullanılan sistemin yerine şu anda Fransa’da yürürlükteki kara para aklama kontrolleri daha da geliştirilerek yatırımcıyı koruyan, piyasa bütünlüğünü ve finansal güvenceyi tam anlamıyla sağlamayı hedefleyen Kripto Varlıklarda AB Piyasaları (MiCA) sistemi uygulanmaya başlayacak.

Juvigny, AMF ve Fransa Merkez Bankası tarafından Paris'te düzenlenen bir Fintech etkinliğinde yaptığı konuşmada, "Fransız rejimine kaydolma zamanı yakında sona erecek. Tüm paydaşları şu MiCA çerçevesinde zorunlu olacak yükümlülüklere bakmaya çağırıyorum” dedi.

Juvigny, gelecek yıldan itibaren dağıtık defter teknolojisine dayalı sistemlerin test edilmesine izin vermeyi planlayan AB kurallarını olumlu bulduğunu ve Fransa'nın da bu sürece katılacağını vurguladı.


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jack Schickler

Jack Schickler, Belçika'nın Brüksel kentinde kripto düzenlemelerine odaklanan bir CoinDesk muhabiri. Daha önce MLex haber sitesi için mali düzenlemeler hakkında yazıları yayımlandı. Avrupa Komisyonu ve Birleşik Krallık Hazinesi'nde konuşma yazarı ve politika analisti olarak görev yaptı. Herhangi bir kripto varlığı yok.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Bitget Baş Analisti Ryan Lee, Alman Hükümetinin BTC Satışı ve Piyasa Etkilerini Değerlendirdi

15 Temmuz 2024 15:28

4
Boğa Piyasası Bitti mi?

12 Temmuz 2024 14:47

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk