Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Fransa’da Koalisyon Hükümet! Kripto Mevzuatının Etkilenmesi Muhtemel

Çoğunluğun sağlanamaması, kripto düzenlemeleri de dahil olmak üzere yeni mevzuatın geçmesini engelleyebilir.

8 Temmuz 2024 11:53

Güncellenme: 8 Temmuz 2024 12:13

Fransa genel seçimleri beklenmedik bir şekilde sol kanat koalisyonu olan Yeni Halk Cephesi'nin en fazla sandalyeyi kazanmasına tanık oldu. Ancak grup, Ulusal Meclis yarışında çoğunluğu sağlayamadı ve kripto düzenlemeleri de dahil olmak üzere yeni politika oluşturmayı zorlaştırabilecek koalisyon hükümet ortamı yarattı.


Çoğunluk için 289 sandalyeye ulaşılması gereken mecliste, koalisyon 188 sandalye kazanırken Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un merkezci Ensemble koalisyonu şu anda 161 sandalye elde etti. Politico verilerine göre, Marine Le Pen ile bağlantılı aşırı sağcı parti Ulusal Birlik (RN) ise 141 sandalye ile üçüncü oldu. Macron şimdi, istifasını vereceğini söyleyen Rönesans Partisi'nden Gabriel Attal'ın yerine bir bakan seçmek zorunda.


Macron'un Rönesans partisi de dahil olmak üzere çeşitli partilerden politikacılar, geçen hafta yapılan ilk turda sağcıların en büyük payı almasıyla stratejik bir iş birliğine başladı. Üçüncü sıradaki adaylar ise RN karşıtı oyların bölünmesini önlemek amacıyla yarıştan çekildi.


Kripto İnovasyon Konseyi'nin AB politika lideri Mark Foster, daha önce CoinDesk'e yaptığı açıklamada, sonucun yeni kripto düzenlemeleri de dahil olmak üzere mevzuatı geçirmeyi çok daha zor hale getireceğini söyledi.


Foster, 30 Haziran'daki ilk turun ardından yaptığı açıklamada, "Görünüşe göre yeni parlamento çok daha büyük aşırı sol ve aşırı sağ gruplarına tanık olacak, bu da iç politika geliştirmeyi (kripto/dijital varlıklar dahil) belirsiz ve zor hale getirirken, cumhurbaşkanının uluslararası ve Avrupa kapsamındaki yetkisini sınırlayacak" dedi.


Fransa şimdiden kripto ile önemli adımlar atmış durumda. Ülke geçtiğimiz yıl 74 kripto şirketini kaydetti ve düzenleyiciler daha fazla dijital varlık işletmesini ülkeye çekmeye çalışıyor.


Düzenleyiciler, Avrupa Birliği'nin geniş kapsamlı kripto varlık mevzuatı olan Kripto Varlık Piyasaları’nın (MiCA) stabil paralarla ilgili kısmını haziran ayı sonunda uygulamaya başladı. Kripto kurallarının geri kalanı yıl sonuna kadar yayımlanacak.


Daha Fazla Oku

    Fransakripto mevzuatkoalisyon

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Camomile Shumba

Camomile Shumba, İngiltere merkezli bir CoinDesk regülasyon muhabiridir. Shumba daha önce Business Insider ve Bloomberg'de staj yaptı. Camomile, Harpers Bazaar, Red, BBC, Black Ballad, Journalism.co.uk, Cryptopolitan.com ve South West Londoner'da yer aldı. Shumba, multimedya gazeteciliği alanında yüksek lisans derecesi yapmadan önce East Anglia Üniversitesi'nde birleşik derece olarak siyaset, felsefe ve ekonomi okudu. Lisans eğitimini yaparken, fark yaratma konusunda ödüllü bir radyo programı yaptı. Şu anda herhangi bir dijital para biriminde veya projede varlığı yok.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: ETF Onayı Sonrası ETH'deki Değişim Oldukça Az

23 Temmuz 2024 17:11

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk