Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Fransa Ulusal Meclisi'nde, Fosil Yakıtlı Kripto Madenciliği Yasağı ve DAO Düzenlemesi İçin Çağrı

Fransız Ulusal Meclisi’nden önde gelen milletvekili Pierre Person, Avrupa'nın taklidi durdurması ve kripto fırsatını yakalaması gerektiğini söyledi.

8 Haziran 2022 11:41

Güncellenme: 8 Haziran 2022 16:45

Fransa Ulusal Meclisi'nde kripto düzenlemesi ile ilgili yaptığı olumlu çağrı ile bilinen milletvekili Pierre Person çarşamba günü yayımlanan raporunda, Fransa'nın merkezi olmayan otonom organizasyonları (DAO'lar) ve takas edilemeyen jetonları (NFT'ler) yasal sisteminde tanıması gerektiğini söyledi. Vekil yaklaşımının büyük ölçüde korumacı olduğunu belirtti.


Kripto düzenlemesi hakkında bir dönüm noktası olan, 2018 tarihli ve büyük ölçüde olumlu bir rapor kaleme alan Ulusal Meclis üyesi Person, şimdi bankaların kripto müşterilerine hizmet vermeyi reddetmeleri durumunda para cezasına çarptırılması gerektiğini söylüyorç Vekil, fosil yakıtlara dayalı kripto madenciliği yasağını savunuyor.

“Avrupa Birliği kripto varlıklarla ilgili net bir strateji benimsemedi” diye Person, bloğun duruşunu ABD Başkanı Joe Biden'in son yürütme emriyle ve Çin'in halkı üzerinde daha fazla kontrol sağlamak istediği için kriptoyu yasaklamasıyla karşılaştırdı. 

Person, “Avrupa Birliği tereddüt ediyor, el yordamıyla ilerliyor ve denemeleri pek inandırıcı değil. Avrupa'nın duruşu, yeni zorluklarla ilgili olarak proaktif olmaktan çok savunmacı" dedi.


Bu dönüşüm, neredeyse bitcoin tarzı çalışma kanıtı teknolojisinin tamamen yasaklandığı, yasa koyucuların barındırılmayan cüzdanlarla yapılan işlemler için yeni kimlik kontrollerini tehdit ettiği ve Avrupa Merkez Bankası yetkilileri tarafından kripto pazarlarının bir suç olarak kınandığı çalkantılı bir kaç ayın ardından geldi. 

“Vahşi Batı” ve “Ponzi Oyunu”

2018'de, Başkan Emmanuel Macron'un iktidar partisinin bir üyesi olan Person, Fransa'nın alt meclisi tarafından kabul edilen ve kripto için vergi kurallarının gevşetilmesi çağrısında bulunan bir rapor yazmış ve aynı zamanda o zamanlar popüler olan ilk coin tekliflerinin (ICO'lar) düzenlenmesini hızlandırmıştı.


In 2018, Person, a member of President Emmanuel Macron’s ruling party, authored a report that was adopted by France’s lower house which called for an easing of tax rules for crypto, as well as boosted regulation of the then-popular initial coin offerings (ICOs).


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jack Schickler

Jack Schickler, Belçika'nın Brüksel kentinde kripto düzenlemelerine odaklanan bir CoinDesk muhabiri. Daha önce MLex haber sitesi için mali düzenlemeler hakkında yazıları yayımlandı. Avrupa Komisyonu ve Birleşik Krallık Hazinesi'nde konuşma yazarı ve politika analisti olarak görev yaptı. Herhangi bir kripto varlığı yok.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
"Yasanın Asıl Kapsamı SPK’nın Getireceği İkincil Düzenlemeler Sonrasında Görülecek"

19 Temmuz 2024 16:59

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk