Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Fransa Kripto Vergilerini Gözden Geçirecek

Fransa Ekonomi Bakanı Bruno Le Maire, kriptoya ilişkin vergi kanunlarını gelecek yıl gözden geçireceklerini söylerken Fransa'nın blokzinciri ekosisteminin merkezi olmasını istediklerini belirtti.

18 Ekim 2022 11:27

Güncellenme: 18 Ekim 2022 16:37

Fransa Ekonomi Bakanı Bruno Le Maire, yerel medyaya yaptığı açıklamada ülkesinin gelecek yıl kripto vergi kanunlarını gözden geçireceğini, Fransa’nın dünyanın lider blokzinciri merkezi olmasını istediklerini ve menkul kıymetleri için basite kaçıp mevcut normları kopyalamayacaklarını belirtti.


Le Maire ayrıca kriptonun enerji tüketiminden ve blokzinciri teknolojisinin euro’nun yerini almasından endişe duyduğunu da sözlerine eklerken, “Avrupa Birliği’nin kripto piyasasını yapılandırma ve organize etme anlamında dünyaya liderlik etmesini istiyoruz. Fransa’nın kripto varlık ekosisteminde Avrupa’nın merkezi olmasını istiyoruz” dedi.


AB, yakın zamanda Kripto Varlıkları Piyasaları Düzenlemesi (MiCA) yasaları üzerine anlaşmaya varmıştı. Kanun, kripto şirketlerinin yatırımcı koruma ve istikrara ilişkin normları sağlayabilmeleri halinde AB kapsamında faaliyet göstermelerine izin veriyor.


Binance ve crypto.com gibi şirketler geçtiğimiz aylarda Fransa’da faaliyet gösterebilmek için otoritelere kayıt olmuşlardı. Ancak Fransız yasa düzenleyicileri hükümeti Web3 girişimcilerine yeterince destek olmamakla suçluyor.


Avrupa’nın diğer ülkelerine bakıldığında Almanya’da yürürlükte olan avantajlı vergi uygulamaları ve hatta son zamanlarda tekrar yukarlara çekilse de Portekiz’deki vergi uygulamaları kripto girişimlerini bu ülkelere çekiyor.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Jack Schickler

Jack Schickler, Belçika'nın Brüksel kentinde kripto düzenlemelerine odaklanan bir CoinDesk muhabiri. Daha önce MLex haber sitesi için mali düzenlemeler hakkında yazıları yayımlandı. Avrupa Komisyonu ve Birleşik Krallık Hazinesi'nde konuşma yazarı ve politika analisti olarak görev yaptı. Herhangi bir kripto varlığı yok.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin ve VeChain için Yükseliş Görünümü

16 Şubat 2024 18:36

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk