Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Finansal İstikrar Kurulu Kripto, Tokenizasyon ve Yapay Zekayı Yakından Takip Ediyor

Finansal İstikrar Kurulu, kripto yol haritasına dair bir durum raporunun yanı sıra tokenizasyonun finansal etkileri hakkında da bir rapor yayımlamayı planlıyor.

26 Şubat 2024 15:50

Güncellenme: 7 Mayıs 2024 00:05

Başkan Klaas Knot, G20 ülkelerinin maliye bakanlarına yazdığı mektupta, kripto varlıklar, tokenizasyon ve yapay zekanın (AI) Finansal İstikrar Kurulu (FSB) tarafından öncelikli olarak incelendiğini söyledi.


Mektup, çarşamba ve perşembe günleri Sao Paulo'da yapılacak olan G20 toplantısı öncesinde geldi. Mektuba göre Finansal İstikrar Kurulu, ekim ayında kripto yol haritasına dair bir durum raporunun yanı sıra tokenizasyonun finansal etkileri hakkında da bir rapor yayımlamayı planlıyor. 24 ülke ile koordineli çalışan kurul, yapay zekanın finansal istikrar üzerindeki etkilerini de rapor edecek.


FSB, varlık sınıfının kripto borsası FTX de dahil olmak üzere birden fazla firmanın başarısızlıklarının neden olduğu kripto kışından çıkılırken, geçtiğimiz yıl kripto için küresel bir düzenleyici çerçeve oluşturma isteğini bildirmişti. Daha sonra FSB ve Uluslararası Para Fonu (IMF) bir araya gelerek, kripto politikası konusunda küresel koordinasyon çağrısında bulunan, geniş çapta merakla beklenen bir kripto politikası yol haritası duyurdu.


Knot, "New Delhi Zirvesi’nde kararlaştırdığımız üzere, 2024 ve sonrası için en önemli odak noktalarımızdan biri, FSB’nin kripto varlık piyasalarına ve faaliyetlerine yönelik küresel denetleyici çerçevesini etkin bir şekilde uygulayabilmek” dedi.


Daha Fazla Oku

    G20finansal istikrar kuruluFSBkripto

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Camomile Shumba

Camomile Shumba, İngiltere merkezli bir CoinDesk regülasyon muhabiridir. Shumba daha önce Business Insider ve Bloomberg'de staj yaptı. Camomile, Harpers Bazaar, Red, BBC, Black Ballad, Journalism.co.uk, Cryptopolitan.com ve South West Londoner'da yer aldı. Shumba, multimedya gazeteciliği alanında yüksek lisans derecesi yapmadan önce East Anglia Üniversitesi'nde birleşik derece olarak siyaset, felsefe ve ekonomi okudu. Lisans eğitimini yaparken, fark yaratma konusunda ödüllü bir radyo programı yaptı. Şu anda herhangi bir dijital para biriminde veya projede varlığı yok.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Yeni Vergi Paketi TBMM'ye Sunulmaya Hazır, Kripto Vergi Oranı Belirlendi

14 Haziran 2024 18:14

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk