Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Filipinler Menkul Kıymet Düzenleyicisinden Binance’e Uyarı!

Düzenleyici, platformun ülkedeki faaliyetlerinin durdurulmasını istiyor.

29 Kasım 2023 15:22

Güncellenme: 29 Kasım 2023 15:40

Filipinler Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, ülkedeki Binance kullanıcılarını uyardı: Borsa lisanssız çalıştığı için yakında erişim engeli getirilebilir.


Düzenleyici, kripto borsasının halka menkul kıymet satma veya sunma yetkisine sahip olmadığını vurguladı.


Bildiride Binance’in sosyal medya aracılığıyla Filipinlileri teşvik ettiği ve kripto ticaretine teşviğin cezai sonuçları olabilecek bir suç olduğu belirtildi.


"Menkul Kıymetler Düzenleme Kanunu'nun 28. bölümü uyarınca Binance'in satıcıları, komisyoncuları, bayileri veya acenteleri, temsilcileri, destekleyicileri, işe alım görevlileri ve influencer’ları olarak aksiyon alanlar, insanları platforma yatırım yapmaya ikna etme çabalarından dolayı cezai olarak sorumlu tutulabilir."


Açıklamaya göre, mevzubahis eylemler 5 milyon Filipin Pezosu (90 bin dolar) para cezası veya 21 yıla kadar hapis cezasıyla sonuçlanabilir.


Ulusal Telekomünikasyon Komisyonu’nundan Binance’in engellenmesini talep eden düzenleyici, Google ve Meta'ya Binance’e ait reklamları göstermemelerini emretti.

Taleplerin onaylanması durumunda yerel kullanıcıların pozisyonlarını tasfiye etmeleri için üç ay süre tanınacak.


Filipinler'deki yerel medya, Binance'in "geçerli yerel düzenlemelere uymaya kararlı olduğunu" söylediğini bildirdi: “Kurumların endişelerini gidermek adına proaktif adımlar atacağız.”


Daha Fazla Oku

    Binancefilipinlermenkul kıymetkripto borsası

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sam Reynolds

Sam Reynolds, CoinDesk'in Asya'daki Taipei merkezli piyasalar ekibinde bir muhabirdir. Daha önce Blockworks ve Forkast News için çalıştı. Kripto gazeteciliği kariyerinden önce, IDC'nin araştırma ekibinde teknoloji ve yarı iletken analistiydi ve BBC ve Bloomberg'de yer aldı. Az miktarda BTC ve ETH sahibidir.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Donald Trump, Kalan Tüm Bitcoin'lerin "ABD'de Çıkarılmasını" İstiyor

12 Haziran 2024 10:19

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk