Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Fed’den Bankalara Kripto Hizmetleri İle İlgili İzin Uyarısı

Fed’in uyarısı, bankaları kripto hizmeti vermeden önce merkez bankasıyla iletişime geçmeye yönlendiriyor.

17 Ağustos 2022 12:06

Güncellenme: 17 Ağustos 2022 15:00

ABD Merkez Bankası (Fed), kendisi tarafından denetlenen bankaların, kripto ile ilgili sunmak istedikleri hizmetlere yasal izin verilip verilmediğini kontrol etmelerini isteyen bir açık mektup yayınladı.


Denetim ve Düzenleme Direktörü Michael Gibson ve Tüketici ve Toplum İşleri Direktörü Eric Belsky  tarafından dolaşıma sokulan mektup, kripto sektörünün bankalara ve müşterilerine potansiyel fırsatlar sunarken bunun yanında risk oluşturabileceğini belirten ifadelerle başlıyor.


Söz konusu riskler arasında, kripto teknolojisinin henüz tam anlamıyla olgunlaşmaması, siber suç ve kara para aklamaya yönelik endişeler, tüketici koruması ve finansal istikrara yönelik tehlikeler yer alıyor.


Mektubun devamında, "Stabilcoin gibi kripto varlık türleri, piyasada geçerliliğini oturtursa, sektörde büyük ölçekli istikrarsızlık yaratacak işlemler ve kesintiler de olmak üzere finansal istikrar için riskler söz konusu olabilir” ifadeleri kullandı.


Fed, denetlenen bankalarına herhangi bir belge hazırlamaları gerekip gerekmediğini veya bu alanda faaliyet göstermek isterlerde yasal olarak kripto hizmeti vermelerine izin verilip verilmediğini kontrol etmelerini söylerken bankaların Fed'deki denetçileriyle iletişime geçmeleri gerektiğini vurguladı.Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Nikhilesh De

Nikhilesh De, CoinDesk'in düzenleyicileri, yasa koyucuları ve kurumları kapsayan küresel politika ve düzenlemelerden sorumlu yönetici editörüdür. BTC'de 50 dolar ve ETH'de 20 dolar'dan fazla varlık sahibi. 2020'de Kriptopara Gazetecileri ve Araştırmacıları Derneği tarafından Yılın Gazetecisi seçildi.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin Düzeltmesi Yaklaşıyor Olabilir

26 Şubat 2024 20:44

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk