Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

FCA’den Kripto Şirketlerine Tavsiyeler

İngiltere’nin finansal regülatörü Finansal Yürütme Kurulu (FCA), resmi kayıt yaptırmak isteyen kripto şirketlerine yönelik bir bildirge yayımladı. Son iki yılda kayda başvuran kripto şirketlerinden yalnızca yüzde 14’ü onay alabildi.

27 Ocak 2023 12:50

Güncellenme: 27 Ocak 2023 13:31

İngiltere’nin finansal regülatörü Finansal Yürütme Kurulu (FCA), faaliyet gösterebilmek için yasal onay almak isteyen firmaların yalnızca yüzde 14’ünün gerekli koşulları sağlayabilmesinin ardından bir bildirge yayımladı.


Bildirgede şirketlerin kayıt için başvurmadan önce, başvuru sırasında ve sonrasında neleri dikkate almaları gerektiğine dair bir tavsiye listesi bulunuyor.


FCA paylaşımında, bugüne kadar kaydolmak için başvuru yapan 300 kripto şirketinden yalnızca 41’inin tam olarak onay alabildiğini belirtti. Kayıt işlemleri iki yıl önce başlatılmıştı. Bunun yanında 195 şirket de ya reddedildi ya da başvurusunu iptal etti.


Bildirgede bu geribildirimin başvuru yapmayı düşünenlere yardım edeceği ve süreci kolaylaştıracağı belirtildi.


Bildirge kapsamında kripto şirketlerinin başvurulara iş modellerini, iş ortaklarının sorumluluklarını ve risk değerlendirme kapasitelerini eklemeleri tavsiye ediliyor. FCA ayrıca, işletmenin riski yönetmek için politikalara, sistemlere ve kontrollere sahip olduğunu da göstermesi gerektiğini belirtiyor.


FCA, süreci iyi yönetemediği ve bazı kripto şirketlerinin sektörden çıkmasına neden olduğu gerekçesiyle hem sektör hem de bazı milletvekilleri tarafından eleştirilmişti. Kurum, yakın zamanda hükümetin İngiltere’yi bir kripto merkezi yapma hedeflerine uyumlu davranma sözü vermişti.


Daha Fazla Oku

    FCAkriptoİngiltere

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Camomile Shumba

Camomile Shumba, İngiltere merkezli bir CoinDesk regülasyon muhabiridir. Shumba daha önce Business Insider ve Bloomberg'de staj yaptı. Camomile, Harpers Bazaar, Red, BBC, Black Ballad, Journalism.co.uk, Cryptopolitan.com ve South West Londoner'da yer aldı. Shumba, multimedya gazeteciliği alanında yüksek lisans derecesi yapmadan önce East Anglia Üniversitesi'nde birleşik derece olarak siyaset, felsefe ve ekonomi okudu. Lisans eğitimini yaparken, fark yaratma konusunda ödüllü bir radyo programı yaptı. Şu anda herhangi bir dijital para biriminde veya projede varlığı yok.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Kripto Cumhuriyetçi Adayların Gündeminde

7 Aralık 2023 18:10

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk