Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

FCA: FTX’in Birleşik Krallıkta Faaliyet Yetkisi Yok

Mali Davranış Otoritesi, yerel FTX müşterilerinin, işler yolunda gitmediği zaman, Birleşik Krallık'taki yetkili firmaların müşterilerine yönelik tazminat planları kapsamında korunmadıklarından platforma bağlı fonları geri almalarının çok mümkün olmayacağını söyledi.

19 Eylül 2022 16:11

Güncellenme: 19 Eylül 2022 17:19

Birleşik Krallık finansal gözlemcisi FCA, kripto para borsası FTX’in Birleşik Krallık'taki müşterilere hizmet sağlama yetkisine sahip olmadığını duyurdu.


Mali Davranış Otoritesi Cuma günü yaptığı resmi bir açıklamada, “FTX’in Birleşik Krallık'ta bizim yetkimiz dışında finansal hizmet veya ürün sağladığına inanıyoruz” denildi.


Girişimci Sam Bankman-Fried'in sahibi olduğu milyarlarca dolar değerindeki kripto ticaret platformu, özellikle bu yılın ilk aylarında, piyasadaki kötü giriş nedeniyle çöken kripto şirketlerini kurtarma girişimindeki rolüyle ön plana çıkmıştı ancak FTX artık FCA'nın finansal hizmetler listesinde yetkisiz firma olarak işaretlendi.


Açıklamada, Birleşik Krallık'ta finansal hizmet ya da ürün sunan, tanıtımını yapan/satan şirketlerin ve kişilerin FCA tarafından yetkilendirilmesi ve FCA'ya kayıtlı olması zorunluluğundan bahsedilirken FTX'in gerekli yetkilendirmeye sahip olmadan Birleşik Krallık müşterilerini hedef aldığı vurgulandı.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sandali Handagama

Sandali Handagama, kripto düzenlemelerine odaklanan bir CoinDesk muhabiridir. Columbia Üniversitesi gazetecilik yüksek lisans programından mezun oldu ve 2020'de Overseas Press Club Foundation'ın iş haberciliği bursunu aldı. The Guardian, The Nation ve Popular Science dahil olmak üzere çeşitli yayınlara katkıda bulundu. Sandali'nin kripto birikimi bulunmuyor ve @iamsandali olarak tweet atıyor

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Tether 100 Milyon Dolar Değerinde Bitdeer Hissesi Satın Aldı

1 Haziran 2024 11:11

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk