Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

FASB Kripto Muhasebe İncelemesinde NFT'leri ve Belirli Stabil Coin'lerini Kapsamayacak

Finansal Muhasebe Standartları Kurulu şirketler ve dijital varlıklar için belirlenen kurallar çerçevesinde kripto varlıklar için kriterlerini açıkladı.

1 Eylül 2022 11:57

Güncellenme: 1 Eylül 2022 13:03

Wall Street Journal'ın haberine göre, Finansal Muhasebe Standartları Kurulu (FASB), NFT’leri ve bazı stabil coin’leri kripto para birimi muhasebe incelemesinin dışında tutuyor.


ABD yönetim kurulu Çarşamba günü, şirketlerin dijital varlıklara ait varlıkları hesaba katmaları ve açıklamaları için uzun zamandır beklenen bir kural kapsamında yer alan kripto varlıklarına ilişkin kriterlerini açıkladı.


FASB, kuralın dışında tutulacak belirli kripto varlıklarının adlarını belirtmedi. Ancak The Journal'a göre, kuralın ele aldığı dijital varlıkların maddi olmayan, nakit akışlarına veya mal ve hizmet sahipliğine ilişkin sözleşme hakları taşımayan ve maddi olmayan varlıkları içereceğini belirtildi.


FASB yönetim kurulu üyesi Susan Cosper, Journal'a yaptığı açıklamada, henüz şirketlerin birçoğunun NFT'lere yatırım yapmadığını söyledi. Cosper, bu noktada yaygın veya maddi olmadığını "gerekirse daha sonra odaklanabilecek bir şey" olduğunu dile getirdi.


FASB, bilançolarında bitcoin (BTC) gibi kripto para birimleri bulunan şirketlerin raporlama standartlarından bahsetmedi. Şu anda, şirketler varlıkları satmasa bile, varlıklarının değeri düşerse, şirketler gerçekleşmemiş bir zarar kaydetmelidir. Ancak gerçekleşmemiş kazançları bildirmek zorunda değiller. Diğer varlıkları olan şirketler için benzer kurallar mevcut değil. Kripto endüstrisi ise şimdilik sadece FASB'nin bu eşitsizliği gidermek için önerilerini güncelleyeceğini umuyor.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Nelson Wang

Nelson, CoinDesk'in ABD Doğu Kıyısı Haber Editörüdür. Daha önce TheStreet'te teknoloji hisseleri editörü ve tüketici hisseleri editörü olarak görev yaptı. Bundan önce Yahoo.com'da iş ve kişisel finans editörüydü. Ayrıca Condé Nast Portfolio'nun web sitesinde düzenleme pozisyonlarında bulundu ve bir Asya-Amerikan medya şirketi olan aMedia'nın içerik direktörlüğünü yaptı. Nelson, Long Island, New York'ta büyüdü ve Harvard Üniversitesi'ne giderek Sosyal Bilgiler alanında derece kazandı. BTC ve ETH'yi CoinDesk'in 1.000 dolarlık açıklama eşiğinin üzerinde tutuyor.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Fed Endişesi Bitcoin’i 27 Bin Dolara Düşürdü

31 Mayıs 2023 17:46

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk