Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Etik Ofisinden Kripto Düzenlemesi Üzerine Çalışanlara Yatırım Yasağı

ABD Hükümet Etik Ofisi’nin yeni yönetmeliğine göre kripto piyasasını düzenleyen federal çalışanlar kripto varlık sahibi olamayacak

7 Temmuz 2022 09:35

Güncellenme: 7 Temmuz 2022 13:09

Kripto paralara kişisel yatırım yapan ABD devlet görevlileri, söz konusu varlıklarının değerini etkileyebilecek şekilde kriptoyla ilişkili politika ve regülasyonlar üzerinde çalışmaktan men edildi.


ABD Hükümet Etik Ofisi’nin (OGE) Salı günü ilan ettiği yasal tavsiye uyarınca, belirli bir seviyenin altındaki menkul kıymet sahibine ‘de minimis istisnası’ (hukuk nezdinde önemsiz ya da kayda değer nitelikte) getirerek, söz konusu regülasyona dair varlıkları elde tutma izni veriyor. Ancak bu uygulama, “federal ya da eyalet bazındaki menkul kıymetler yasalarını teşkil etse bile”, kripto para ya da sabitcoin’ler için geçerli değil.


Bu yönetmelik Beyaz Saray personeli ile ABD Merkez Bankası ve Hazine Bakanlığı dahil tüm federal kurumlardaki çalışanları kapsıyor.


Kripto para yatırımlarına açık bir duruş sergileyen ve milyonlarca dolarlık Bitcoin’i elinde tutan Biden yönetiminin teknoloji danışmanı Tim Wu gibi Beyaz Saray çalışanları üzerinde bu yönetmeliğin ciddi bir etkisi olacak. Bu gelişme üzerine Wu gönüllü olarak kripto regülasyonlarında çalışmayı bırakmış durumda.

Kripto piyasasına yatırım fonu olarak 50 bin doların altında yatırım yapan federal çalışanlar kriptoyla alakalı regülasyonlarda çalışmasına izin verilecek.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
"Yasanın Asıl Kapsamı SPK’nın Getireceği İkincil Düzenlemeler Sonrasında Görülecek"

19 Temmuz 2024 16:59

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk