Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Eski SEC Avukatı, Celsius'un Çöküşünden Sonra Daha Fazla Kripto Düzenlemesi Öngörüyor

Kripto kredi şirketi, para çekme işlemlerini dondurdu ve ABD'deki birkaç eyalette soruşturma başlatıldı.

21 Haziran 2022 22:52

Güncellenme: 22 Haziran 2022 16:45


ABD Sermaye Piyasaları Kurumu’nun eski kıdemli danışmanı Howard Fischer, birkaç ABD eyaletinin kripto kredi kuruluşu Celsius Network'ün son zamanlarda para çekme işlemlerini dondurmasına ilişkin bir soruşturma açma hamlesinin nihayetinde federal düzeyde daha fazla düzenleme ve gözetime yol açacağını söyledi.


Fischer, 16 Haziran'da CoinDesk TV'nin "Bitcoin Hakkında Her Şey" programında “Kripto ticareti yapan kurumlar, sanki daha standart finans kurumlarıymış gibi düzenlenecek. Göreceğiniz şey, normale dönüş olarak düşünmekten hoşlandığım şey" dedi.


New York merkezli hukuk firması Moses & Singer'ın ortağı olan Fischer, Celsius’un likidite sorununun ardından SEC'in piyasa bütünlüğüne, yatırımcı korumasına ve şeffaflığa odaklanacağını söyledi.


Celsius'taki sorunun, tüm kripto endüstrisine, "özellikle kripto kredilerine" işaret ettiği için "tek bir şirketin ötesine geçen bir sorun olduğu” vurgusunu yapan Fischer, daha ileri düzenlemeler ile kripto platformlarının varlıklarını ve yükümlülüklerini raporlaması, risk senaryolarını çalıştırması ve raporlaması gerekeceğini söyledi.


Fischer şöyle devam etti:


“Bunlar temel olarak, yalnızca piyasalardaki katılımcılara değil, aynı zamanda düzenleyici kurumlara da [şu aa kadar] üretmedikleri ve belki de şimdi üretmeleri beklenmeyen bir düzeyde açılım sağlayacaklar.


“Öyle yada böyle, risklerin ne olduğunu, potansiyel yükümlülüklerin neler olduğunu ve potansiyel zarar senaryolarının neler olabileceğini tam olarak anlamayan yatırımcılar, hissedarlar veya hesap sahipleri var.”


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fran Velasquez

Fran, sitenin dergi bölümü olan Layer 2 ekibinde bir muhabirdir. Fran aslen Atlanta, Georgia'lıdır. Wisconsin-Madison Üniversitesi'nde antropoloji ve gazetecilik okudu. Aralık 2021'de CUNY'nin Craig Newmark Gazetecilik Enstitüsü'nden mezun oldu ve burada işletme ve ekonomi alanında yüksek lisans yaptı. Kripto birikimi yoktur.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Avrupa'nın MiCA'sı Hazır. ABD’nin Hamlesi Ne Olacak?

28 Haziran 2024 23:03

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk