Sponsorlu İçerik

Layer 2

E-Bülten

Politika

El Salvador, Dijital Menkul Kıymetler Yasa Tasarısı Önerdi, Bitcoin Tahvillerinin Önünü Açtı

El Salvador, bitcoin destekli volkan tahvilleri ile 1 milyar dolar toplamayı planlıyor.

23 Kasım 2022 15:01

Güncellenme: 23 Kasım 2022 15:07

El Salvador’da ulusal meclis, dijital menkul kıymetleri düzenlemek amacıyla bir yasa tasarısını değerlendirirken bu hamle, ülkenin bitcoin destekli tahvil ihraç etme planlarını sürdürdüğünün bir işareti olarak algılanıyor.


Ülkenin Ekonomi Bakanı Maria Luisa Hayem Breve’in El Salvador Yasama Meclisi'ne sunduğu tasarı, CoinDesk’in gördüğü 33 sayfalık belgeye göre dijital varlık ihraç edenlerin, hizmet sağlayıcıların ve dijital menkul kıymetlerin halka arz sürecinde bulunan diğer oyuncuların düzenlenmesini denetlemek amacıyla Ulusal Dijital Varlıklar Komisyonu kurmayı amaçlıyor.


El Salvador 2021’de bitcoin'i yasal ihale haline getiren dünyada ilk ülke olmuştu.


Ülkeyi bu kararını geri alması yönünde uyaran Uluslararası Para Fonu ile tartışmalar yaşayan Başkan Nayib Bukele, bitcoin destekli tahviller aracılığıyla 1 milyar dolar toplamayı amaçladığını açıklamasıyla tartışmaları da çoğaltmış oldu.


El Salvador'un Mart ayında yapmayı planladığı volkan tahvillerinin ihracı, ülkenin Maliye Bakanı Alejandro Zelaya'nın Ukrayna ile Rusya arasındaki savaşı öne sürmesiyle ertelenmişti.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sandali Handagama

Sandali Handagama, kripto düzenlemelerine odaklanan bir CoinDesk muhabiridir. Columbia Üniversitesi gazetecilik yüksek lisans programından mezun oldu ve 2020'de Overseas Press Club Foundation'ın iş haberciliği bursunu aldı. The Guardian, The Nation ve Popular Science dahil olmak üzere çeşitli yayınlara katkıda bulundu. Sandali'nin kripto birikimi bulunmuyor ve @iamsandali olarak tweet atıyor

Fiyatları İncele

Lider Kripto Para Borsası

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk