Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Ekonomi Koordinasyon Kurulu Toplantısında Kripto da Konuşuldu

Ekonomi Koordinasyon Kurulu: "Kripto düzenlemesi önümüzdeki günlerde yasallaşacak ve ülkemizin gri listeden çıkması için gerekli koşullardan biri sağlanmış olacak."

22 Ocak 2024 15:10

Güncellenme: 22 Ocak 2024 15:28

Ekonomi Koordinasyon Kurulu (EKK), Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz'ın başkanlığında gerçekleşen bir toplantı sonrasında kripto varlık düzenlemesi konusunda önemli açıklamalarda bulundu. 


Toplantı sonrasında yapılan açıklamada, "Taslak yasa teklifinin içerisinde yer alacak hususlar değerlendirilerek düzenlemenin önümüzdeki günlerde yasalaşması ile ülkemizin gri listeden çıkması için gerekli koşullardan biri yerine getirilmiş olacaktır" ifadelerine yer verildi.


Toplantıda kripto varlık düzenleme taslağı, Kamu İktisadi Teşebbüsleri (KİT) reformu, 102 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile devlet yardımlarındaki mevcut durum gibi önemli konular ele alındı.


EKK tarafından yapılan açıklamada, 2023 yılında atılan ekonomik adımların sonuçlarına vurgu yapılarak, "Enflasyonla mücadele, mali disiplin, büyüme dengesi, cari açığın azaltılması ve rezervlerin güçlendirilmesi gibi önemli hedeflere odaklandık." denildi. Açıklamaya göre, kripto varlık ekosistemini düzenlemek amacıyla yapılan mevzuat çalışmalarının ilerlemesi ve taslak yasa teklifinin içeriğinin değerlendirilerek yakın bir zamanda yasalaşması bekleniyor.


Kamu İktisadi Teşebbüsleri (KİT) yönetişim reformuna ilişkin çalışmaların da ele alındığı toplantıda, Hazine ve Maliye Bakanlığı koordinasyonunda yürütülen çalışmaların tamamlanarak 2024 yılı içinde hayata geçirileceği belirtildi. 


“Türkiye Yüzyılı Vizyonu” çerçevesinde ekonomik rekabet gücünü artırmaya yönelik yapısal reformların hayata geçirileceği ve 2024 yılında EKK toplantılarında bu konuların yakından takip edileceği vurgulandı.


Daha Fazla Oku

    ekonomi koordinasyon kuruluekkkriptoyasaTürkiye

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


CoinDesk Türkiye

CoinDesk, gelişmekte olan kripto ekonomi ve finansal sistemin dönüşümü ile büyüyen küresel topluluk için en etkili ve güvenilir platformdur. 2013 yılında kurulan CoinDesk, kripto varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgilenen milyonlarca müşteriye haber, analizler, podcast yayınları, canlı yayınlanan TV programları, araştırma raporları, canlı etkinlikler ve indeks, veri ve analitiğin birleştiği araçlar sağlamaktadır.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Bitcoin Yarılanması Kapıda, Fiyatlar Yükseliyor

19 Nisan 2024 16:57

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk