Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

ECB, Dijital Euro Uygulamalarını Prototiplemek için 5 Kuruluş Seçti

Avrupa Merkez Bankası, dijital euro teknolojisinin, kullanıcı arayüzleriyle ne kadar iyi entegre olduğunu test etmek istiyor.

17 Eylül 2022 13:31

Güncellenme: 19 Eylül 2022 12:35

Avrupa Merkez Bankası Cuma günü yaptığı açıklamada, potansiyel bir dijital euro için kullanıcı arayüzlerinin geliştirilmesine yardımcı olmak için beş kuruluş seçtiğini duyurdu.

Seçilen kuruluşlar arasında, piyasa değeri kıyaslamasına göre dünyanın en büyük e-ticaret şirketi oAmazon ile 31 banka ve kredi kuruluşundan oluşan Avrupa Ödemeler Girişimi bulunuyor. 

ECB, yapılan 54 başvuru arasından seçilen diğer 3 kuruluşun ise çeşitli kullanımları test etmek için gerekli belirli yeteneklere sahip oldukları için İspanyol çokuluslu CaixaBank, Fransız ödeme platformu Worldline ve İtalyan ödeme odaklı banka Nexi olduğunu açıkladı.

ECB, merkez bankası tarafından nakit paraya bir alternatif olacağını belirttiği dijital euro ihraç edip etmeme konusunda iki yıldır devam eden bir sürecin içinde bulunuyor. Bu konuda karar verilirse, dijital euro sadece AB içinde kişisel ödemeleri kolaylaştırmak için kullanılacak. ECB bu konudaki kararını ise 2023 yılının Eylül ayında verecek. 

ECB'nin tasarım denemesi için, beş şirketin her biri belirli kullanımları test etmek üzere seçildi. Amazon, e-ticaret ödemeleri üzerinde çalışacak.

Amazon Payments başkan yardımcısı Max Bardon, CoinDesk'e gönderdiği bir e-postada, “Gelecek, modern, hızlı ve ucuz ödemeleri olanaklı hale getiren yeni teknolojiler üzerine kurulacak” dedi.

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Sandali Handagama

Sandali Handagama, kripto düzenlemelerine odaklanan bir CoinDesk muhabiridir. Columbia Üniversitesi gazetecilik yüksek lisans programından mezun oldu ve 2020'de Overseas Press Club Foundation'ın iş haberciliği bursunu aldı. The Guardian, The Nation ve Popular Science dahil olmak üzere çeşitli yayınlara katkıda bulundu. Sandali'nin kripto birikimi bulunmuyor ve @iamsandali olarak tweet atıyor

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Scroll’daki DeFi Yolculuğunuz Session One ile devam ediyor

21 Haziran 2024 23:39

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk