Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

“Düzenleyicilerin Baskıları Şevkimi Kırdı”

Sushi Swap yöneticisi Jared Gray, SEC'in mahkeme celbi hakkında topluluğun sorularını cevapladı.

31 Mart 2023 11:11

Güncellenme: 31 Mart 2023 12:23

Sushi Swap yöneticisi Jared Gray, yönetiminde bulunduğu merkeziyetsiz borsayı da (DEX) kapsayacak şekilde, kripto borsalarına yönelik düzenleyici baskı dalgasının kripto ekosisteminde büyük bir baskı oluşturduğunu ve bu durumun kendisine artık ilham vermediğini belirtti.


Gray, CoinDesk'in de katıldığı Discord toplantısında ABD'li düzenleyicilere yönelik hisleri ve endüstrisinin genel durumu ile ilgili açıklamalar yaptı.


Gray, “Gelinen aşamada, heyecanımın çoğunun kaybolduğunu hissediyorum. Düzenleyicilerin yaptıklarına dikkatli bakın. Bu sabah Senatör Elizabeth Warren, yine kripto karşıtı bir ordu kurduğundan bahsediyordu” dedi.Gray'in bu ifadelerinin, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC), Gray’in kendisine ve Sushi DAO'ya mahkeme celbi gönderdiğini iddia etmesinden bir hafta sonra gelmesi ise dikkat çekti.


Gray, SEC’in gönderdiği mahkeme celbi ile ilgili ayrıntıları paylaşmasa da, bu durum Sushi Swap’in, kripto şirketleri üzerinde daha sert bir denetim getirmeye kararlı düzenleyicilerle uzun ve pahalı bir savaşa gireceğinin habercisi olabilir.


Gray, olası bir savaşta likidite sorununu çözebilmek amacıyla geçtiğimiz hafta içinde topluluğa, protokolün hazine fonlarından 4 milyon doları bir "Sushi DAO Yasal Savunma Fonu" için ayırmasını teklif etmişti. DAO'nun yaklaşık yıllık işletme giderleri büyüklüğündeki fona karşı topluluğun Discord kanallarında büyük bir tepki oluşurken, anlaşmazlığa dönüşen teklifle ilgili olarak üyeler, yasal savunma girişiminin akıllıca bir yatırım olup olmadığını sorgulayan yorumlar bırakırken bazıları ise Gray'in istifasını istedi.


Daha Fazla Oku

    Sushi swapJared GraySECElizabeth Warren

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Güne Bakış: Haftanın Liderleri WLD, GRT ve FIL Oldu

23 Şubat 2024 17:39

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk