Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

DeFi

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

“Düzenleyiciler Kripto Yatırımcılarını Blok Zincirde Değil Güven Noktasında Korumalı”

Rapora göre, kripto dünyasındaki krizler, bilinen çok eski bir hikayenin tekrarı gibi.

13 Aralık 2022 09:03

Güncellenme: 13 Aralık 2022 16:46

Goldman Sachs’ın yayınladığı rapora göre, FTX’in çöküşü, finans blok zinciri teknolojisindeki başarısızlığı değil, düzenlemelerdeki güven noktası eksikliğini yansıtıyor.


Raporda, son krizlere yönelik olarak, krizler çok iyi bilinen bir yol izleyip hızlı zengin olma imkanı yaratırken, bu fırsattan yaralanmak isteyen çok sayıdaki deneyimsiz yatırımcıyı ortama çekiyor” ifadelerine yer verildi. 


Raporun devamında, blok zinciri dünyasına yeni giren yeni araçların, geçerli kurallar dahilinde olmadığı ve bundan dolayı düzenleyicilerin zarar verme olasılığını henüz belirleyememesinden dolayı basit şekilde düzenlendiği belirtildi. 


Analistler Jeff Currie ve Daniel Sharp, "Paranın gelecekte kâr elde etme beklentisiyle takas edildiği güven noktasında düzenlemelere ihtiyaç duyuluyor çünkü bu aşamada zaman bileşeni dediğimiz kavram dolandırıcılık fırsatı yaratıyor” dedi.


Goldman Sachs, bu yıl içinde yaşanan krizlere rağmen, kripto para birimlerinin gelişim göstereceğini ve başarılı olmanın ilk kuralının düzenleyicilerin neyi düzenleyeceklerine doğru şekilde karar vermeleri olduğunu da ifade etti.


Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Will Canny

Will Canny, finansal hizmetler sektöründe kanıtlanmış bir geçmişe sahip deneyimli bir piyasa muhabiridir. Şimdi CoinDesk'te bir sözleşme muhabiri olarak kripto ritmini takip ediyor.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
CoinDesk 10 Yaşında: 2021- El Salvador’un Bitcoin Macerası

5 Haziran 2023 13:34

4
Darkest Hour

3 Haziran 2023 13:55

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk