Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

Teknoloji

Öğren

Politika

TV&Video

Podcast

Etkinlikler

Sponsorlu İçerik

Consensus Magazine

E-Bülten

Politika

Düzenlemelerde Küresel Gelişmeler

Kripto dünyasının çok yakından izlediği düzenlemeler evreninden güncel gelişmeler…

8 Kasım 2023 17:24

Güncellenme: 8 Kasım 2023 17:27

Geleneksel finanstan merkeziyetsiz dünyaya geçerken düzenlemeler ve uyum süreçlerinde de yapısal değişimler yaşanması gerekiyor. bu nedenle gerek yerel gerekse uluslararası arenadaki düzenleme çalışmaları ve çerçeveleri şirketleri, yatırımcıları ve diğer tüm paydaşları çok yakından ilgilendiriyor. 


Binance BlockchainWeek İstanbul’da “Exploring the Global Regulatory Landscape” başlıklı sohbette Binance Chief Compliance Officer Noah Perlman ve Binance Deputy Chief Compliance Officer Kristen Hecht, küresel düzenlemeler ve uyum süreçlerine dair gelişmeleri ve bu gelişmelerin kriptonun yaygınlaşmasına olan etkilerini değerlendirdiler. 


Geleneksel finansta kullanılan düzenleyici çerçevenin kripto endüstrisinde de uygulanabileceğini savunan Noah Perlman, en önemli şeyin ortak bir hedef olduğunu söyledi: Şeffaf ve kullanıcıyı önceleyen, güvenli platformlar.


Sürekli değişen düzenleyici ortama yetişmenin ve böyle bir ortamda kurallara uymanın zorluğundan bahseden Perlman, düzenleyicilerin verdiği kararların ne derecede bir etki yarattığını bilmediklerini söyledi. Yetkililerin verdikleri en ufak kararla koca bir ekosistemi etkilediklerini fark etmesi gerektiğini vurguladı.


Binance’in uyumluluk sorumlusu, yeni projelere girişecek olanlara yönelik önerisiyle ilk günü sonlandırdı: “Ne kadar zorlu da olsa ilk günden itibaren uyumluluğu düşünerek hareket edin.”

Günün Gelişmeleri İçin E-Bültenimize Abone Olun

E-Bültenimize abone olarak onaylamış ve CoinDesk Türkiye ürün ve hizmetleri için iletişim kurulmasına izin vermiş olursunuz.


YASAL UYARI

Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.


Başak Çetinbülüç

İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu olan Başak, yaklaşık 3 yıldır kripto paralar, blok zinciri teknolojisi, NFT'ler ve Web3 alanlarında çeviri ve yazarlık yapıyor.

Fiyatları İncele

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Trend Haberler

1
Starknet Vakfı 'Yakında' 1,8 Milyar STRK Token Tahsis Edecek

8 Aralık 2023 21:10

Kripto Varlık

Sosyal Meyda Trendi

Trendleri İncele

Kategoriler

Yazarlar

Piyasalar

Şirketler

E-Bülten

Politika

Teknoloji

Kripto Paralar

Hakkında

Hakkında

Kişisel Verileri Koruma Kanunu

Künye

Çerez Politikası

Reklam Verin

KVKK Başvuru Formu

İletişim

Kişisel Verileri Saklama ve İmha Politikası


Yasal Uyarı: Bu sitede yer alan yatırım bilgisi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihlerini dikkate alarak, kişiye özel olarak sunulmaktadır. Bu sitede veya e-bültenlerimiz kapsamındaki sözel, yazılı ve grafiksel dahil olmak üzere tüm bilgi ve analizler; herhangi bir karara dayanak oluşturması noktasında herhangi bir teminat, garanti oluşturmamakta ve yalnızca bilgi edinilmesi amacıyla paylaşılmaktadır. Coindesk Türkiye hiçbir şekil ve surette ön onay, ihbar ve ihtara gerek olmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir veyahut silebilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı vermeniz beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Bu sitedeki yorumlardan, eksik bilgi ve/veya güncel olmama gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan Coindesk Türkiye ve çalışanlarının herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

@2022 CoinDesk